Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 26. 6. 2019

Závěr školního roku v ŠD

Tak jako ve škole se s blížícím koncem školního roku konají různé akce, výlety, exkurze, tak ani ve ŠD jsme nelenili a pár akcí uskutečnili. V polovině května jsme v rámci projektového dne "Letem světem" navštívili letiště ve Strunkovicích nad Blanicí. Zajímavé povídání o létání, letadlech a prohlídku hangárů si pro nás připravili místní instruktoři. A i když jsme zde byli již podruhé, stále bylo na co se ptát.

Pro rodiče a veřejnost Družina

vyvěšeno od: 21. 6. 2019

Kroužky pro děti od září 2019

Školní družina v Alešově ulici nabízí mnoho kroužků pro děti na nadcházející školní rok 2019/2020. Všechny kroužky začnou v polovině září.

Přesné časy a dny budou upřesněny začátkem září.

Přihlášky budou k dispozici ve školní družině.

Seznam kroužků najdete dál v článku.

vyvěšeno od: 17. 6. 2019

Družina na Výstavce

Nové obrázky na nástěnce v prodejně Vodňanské drůbeže od dětí ze školní družiny ve Výstavní ulici. A malba, která vyzdobila chodník před pavilonem ve Výstavce.

Pro rodiče a veřejnost Družina

vyvěšeno od: 29. 5. 2019

ŠD zve na Den dětí na Pražáku

vyvěšeno od: 20. 5. 2019

Chystané akce ve ŠD na Bavorovské

vyvěšeno od: 9. 5. 2019

Jarní besídka ŠD Alešova s čokolínou

V tělocvičně ZŠG Alešova se v pátek 12. dubna rozezněly tóny kytary. Děti ze ŠD se naučily jarní básničky a písničky a na druhé velikonoční besídce je společně přednesly rodičům a prarodičům. Po besídce jsme se všichni přesunuli do jídelny, kde na nás čekala paní Navarová s plnými bednami čokolíny.

vyvěšeno od: 3. 5. 2019

Duben ve ŠD na Bavorovské

V měsíci dubnu proběhly ve školní družině celkem 3 větší akce. Začalo se hned 4. dubna návštěvou MEVPISU. Tady byl pro děti připravený krásný program na téma "Tajemství vody", kde se dozvěděly zábavnou formou k čemu všemu vodu potřebujeme, jak s vodou šetřit nebo jak se čistí a co do kanalizace nepatří.

vyvěšeno od: 14. 4. 2019

Nové družiny

V úterý 2.4. jsme se my vychovatelky ŠD konečně dočkaly. Naše nové družiny jsou oficiálně otevřeny. Předat nám je přišli zastupitelé města v čele s panem starostou. Moc všem děkujeme a věříme, že se nám bude s dětmi v nových prostorách líbit a že zažijeme spoustu nezapomenutelných zážitků.

vyvěšeno od: 5. 4. 2019

Nástěnka od ŠD ve Výstavní ulici

Školní družina ve Výstavní ulici celoročně vystavuje své práce ve vodňanské prodejně Jihočeská drůbež. Nástěnky s dětmi každý měsíc dělá a připravuje paní vychovatelka Jarmila Chánova. Aktuální obrázky jsou na téma Jaro.

vyvěšeno od: 5. 4. 2019

Projektový den i pro školní družinu

"Dne vody" na Mevpisu se v rámci projektových dnů zúčastnila všechna oddělení školní družiny (ŠD) ZŠG Vodňany budovy Alešova. Ve spolupráci s Ing. Petrou Plachtovou jsme si pro děti připravily soutěže, pohádky a povídání o vodě. Děti plnily úkoly, např. čištění kanálu, cestu vody, čističku a podobně. Zažily spoustu legrace. Do ŠD si přinesly kvízy, které jsme společně vypracovaly a vyhodnotily. Velké poděkování paní Plachtové za skvěle strávené odpoledne a za nové poznatky, které snad dětem zůstanou v paměti.

vyvěšeno od: 25. 3. 2019

Vítání jara na kroužku vaření

Ani na kroužku Vaření jsme nechtěli zůstat pozadu a proto jsme přivítali jaro veselými tousty s jarními motivy. Děti mazaly, vykrajovaly, zdobily... a ve finále vznikly, nejen na pohled, úžasné tousty, na kterých si pak s chutí pochutnaly. A samozřejmě nemohl chybět bonus pro pana učitele.

vyvěšeno od: 6. 3. 2019

Maškarní bál ve ŠD

Ve středu 20.2. se uskutečnil v tělocvičně naší školy maškarní bál a to nejen pro děti ze ŠD, ale i pro jejich sourozence a spolužáky z prvního stupně. Zasoutěžit, zatančit a pobavit se, přišla i družina ze školy ve Výstavní ulici.

vyvěšeno od: 15. 2. 2019

Maškarní rej

vyvěšeno od: 15. 2. 2019

Návštěva z Městské Galerie

Do naší družiny ve Výstavní ulici přišla ředitelka Městské Galerie paní Jitka Velková. Přišla seznámit děti s novou výstavou o Slovanech. Přinesla dětem ukázat vzorky nástrojů, oblečení, šperků... Děti se o vše živě zajímaly a tak jsme strávili s paní Velkovou příjemnou hodinu.
Jarmila Chánová

vyvěšeno od: 9. 2. 2019

Družina ve Výstavce

Školní družina ve Výstavní ulici celoročně vystavuje své práce ve vodňanské prodejně Jihočeská drůbež. Nástěnky s dětmi každý měsíc dělá a připravuje paní vychovatelka Jarmila Chánova. Aktuální obrázky jsou na téma Masopust.

vyvěšeno od: 6. 2. 2019

Maškarní bál

vyvěšeno od: 5. 2. 2019

Konečně napadl sníh!

Už to vypadalo, že se pořádné sněhové nadílky ve Vodňanech snad nedočkáme. Ale nedělní únorové ráno dětem přineslo krásné bílé překvapení.... Toho jsme museli využít hned v pondělí ve školní družině a samozřejmě jak jinak, než stavěním sněhuláků a pořádnou koulovačkou...

vyvěšeno od: 3. 1. 2019

Štědrovečerní večeře s kroužkem vaření

Stejně jako předešlý rok se konalo netradiční vaření v ŠD Bavorovská, a to „Štědrovečerní vaření“. Sešli jsme se ve školní družině, prostřeli jsme stoly, udělali výzdobu a usedli. Na sváteční tabuli nechyběly řízky, bramborový salát a nechyběl dokonce ani přípitek. S přiťuknutím a přáním štěstí v novém roce, jsme mohli usednout a začít „večeřet“. Po večeři nás čekalo ještě zdobení vánočního cukroví, které děti v rámci kroužku napekli. Jsem ráda, že děti vaření baví. Přeji nám hodně dobrých receptů a jídel v novém roce.
Martina Vlková

vyvěšeno od: 19. 12. 2018

Vánoční besídka ŠD

Na 40 dětí zpívalo ve velké tělocvičně vánoční písně za doprovodu kytary a flétny. Po obrovském potlesku se děti s rodiči přesunuli do třídy, kde společně tvořili vánoční přáníčka všeho druhu.
Přejeme veselé Vánoce.

vyvěšeno od: 13. 11. 2018

Aktivity ŠD za měsíc říjen

Papoušci
Ve velké tělocvičně nás navštívili papoušci různých barev, velikostí a původu. Děti si mohly některé pohladit nebo nakrmit. Jako bonus jsme viděli ochočené opičky.