Putování filmovou krajinou 2017

Obrzek - Putování filmovou krajinou 2017    

Městský úřad ve Strakonicích, odbor Životního prostředí, každoročně vyhlašuje ekologickou soutěž, v jejímž závěru jsou vyhodnocené třídní kolektivy odměněny dvoudenním poznávacím zájezdem.

V letošním roce se třída 7. D ze Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech soutěže zúčastnila a vyhrála.

 

Celá soutěž spočívá v tom, že během deseti týdnů soutěžící odpovídají na otázky, které připravuje pan Ing. Miroslav Šobr. Je třeba nepolevit a nezapomenout, že se blíží středeční poledne, tedy doba, do které je nutné poslat odpovědi na otázky.

V 7. D se žáci rozdělili po dvojicích a snažili se na otázky v jednotlivých kolech odpovídat, někteří výborně, jiní hůře, byli i tací, kteří neodpověděli vůbec, a pak bylo třeba zareagovat přes náhradníky. Není to lehké, vydržet a nepolevit, ale vyplatilo se nám to již po druhé.

Letošní ročník soutěže byl věnován filmům, filmařům, hercům a dalším otázkám ohledně vzniku filmů. Bylo velmi zajímavé sledovat doprovodné texty pana Šobra, čtenář získal nové zajímavé informace, a o tom celá soutěž vlastně je.

Chtěla bych tímto poděkovat organizátorům soutěže za zajímavá témata i za to, že pomáhají tmelit třídní kolektivy, učí je spolupracovat a vyhledávat informace, přemýšlet a v neposlední řadě je zkouší i z trpělivosti. Příští rok se těším na další společné procházky jihočeskou krajinou.

 

Mgr. Jana Vršecká