Vyhlášení studentské odborné činnosti - Nadace města Vodňan

Obrzek - Vyhlášení studentské odborné činnosti - Nadace města Vodňan    

V úterý 23. května došlo v prostorách Městského muzea a galerie k vyhlášení 18. kola soutěže ve zpracování témat studentské a žákovské odborné činnosti, kterou vyhlašuje Nadace města Vodňan. Této soutěže se pravidelně zúčastňují i žáci ze základní školy v Bavorovské ulici.

 

Soutěž není vůbec jednoduchá, je třeba napsat seminární práci se všemi náležitostmi, které k odborné práci patří. Témata se vyhlašují již na konci školního roku a práci je potřeba odevzdat do konce února následujícího roku.

V letošním ročníku své práce vypracovali Pavlína Zíková, Tereza Froydová, Markéta Tlapová a Jakub Protiva, všichni z deváté třídy Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech Nepracovali poprvé, někteří dokonce odevzdali již svou třetí práci. Chtěla bych velmi pogratulovat všem zmíněným žákům nejen k tomu, že práce dokončili a věnovali jí svůj čas, ale i k vynikajícímu umístění.

Nejlepší práci v kategorii do 15 let vypracovala Pavlína Zíková, vybrala si téma o předškolních zařízeních a zúročila zde své vlastní zkušenosti. Na druhém místě se umístila práce děvčat Markéty Tlapové a Terezy Froydové, kterým se zalíbilo téma Vody a rybářství v umění a lidové tvorbě. Jakub Protiva zpracovával téma Architekt Josef Mocker a Vodňany v jeho době, i jeho práce byla velmi přínosná.

Ještě jednou všem gratuluji, děkuji za spolupráci a přeji hodně úspěchů v dalším studiu.

Mgr. Jana Vršecká

 

Fotogalerie zde.