Indiánské léto

Obrzek - Indiánské léto    

Předprázdninové období jsme ve ŠD využili k tomu, abychom se aspoň na chvíli proměnili v indiány a zažili nemalé dobrodružství. Ve čtvrtek 15. 6. jsme se sešli hned po vyučování ve svých družinách a řekli si základní informace a poté společně na školním paloučku.

 

Tady se děti rozdělily do 4 indiánských kmenů a pak to začalo…. Výroba čelenek, navlékání korálků, malování na obličej a potisk vlastního trička. Takto připravené indiány pak čekalo několik her a soutěží. Protože počasí nám přálo víc než dost, museli jsme trošku improvizovat a soutěže upravit. Jízda na koni nemohla chybět, ale místo hodu tomahavkem, jak byli indiáni zvyklí, byl hod balónkem napuštěným vodou a pak vodní bitva, u dětí hodně oblíbená. Odpoledne uteklo jako voda, ale pro nás zdaleka neskončilo. Čekala nás ještě výroba totemu, indiánský oheň, opékání špekáčků, návštěva rodičů a hledání tolik očekávaného pokladu. Ani ten nebyl zadarmo, plnění úkolů bylo nezbytné.

Poté ještě následovala volná zábava a focení u našeho teepee. Top celého dne ale bylo SPANÍ VE ŠKOLE. Toho se děti nemohly dočkat od první chvíle, co se to dozvěděly. Rozzářená očíčka, když se otevřely dveře tělocvičny a každý si běžel hledat své místečko na spaní, nás utvrdila v tom, že radost a nadšení nebyly hrané a pro děti to byl prostě nej zážitek. Vše proběhlo až v neočekávaném poklidu a snídaně venku to celé uzavřela.

Velké díky patří nejen dětem, které byly opravdu skvělé a na chvilku zapomněly, že bez telefonů, tabletů a počítačů se dá žít, ale i učitelkám (nedaly dětem úkoly a v pátek přimhouřily oči při výuce), rodičům za jejich buchtičky, muffiny, melouny, džusíky, šneky, šťávy…, bez nich by snad děti „umřely hlady“ (snědlo se vše do posledního drobečku) a také paním uklízečkám, že to indiánské řádění téměř šedesáti dětí ustály a uklidily a i panu Jedličkovi za posekání a dřevo. Je to za námi a my se určitě budeme těšit na příští rok. Přejeme všem krásné léto a huráááá na prázdniny.

 

Obrzek - Indiánské léto Obrzek - Indiánské léto Obrzek - Indiánské léto
Obrzek - Indiánské léto Obrzek - Indiánské léto Obrzek - Indiánské léto
Obrzek - Indiánské léto Obrzek - Indiánské léto Obrzek - Indiánské léto
Obrzek - Indiánské léto Obrzek - Indiánské léto Obrzek - Indiánské léto