Vánoční jarmark sněhu navzdory

Obrzek - Vánoční jarmark sněhu navzdory     Mimořádná sněhová nadílka, která se nejen na Vodňany sesypala před prvním adventním víkendem, tradiční vánoční jarmark ZŠG Vodňany nezmařila. Přestože prostranství před budovou Alešova, na němž se jarmark obvykle konává, bylo přikryto několika desítkami čerstvého sněhu, o možnost zakoupit výrobky žáků všech součástí školy zájemci připraveni nebyli – jen si pro ně museli dojít přímo do školy. Vánoční jarmark se totiž poprvé v historii konal v přízemí školy.

 

Chodbu před učebnami tak zaplnily lavice s nejrůznějším zbožím s vánoční tematikou, provoněly ji věnce, svícny a dekorace z chvojí, šišek i jiných přírodních materiálů. Chuťové pohárky pak potěšila nejen vánoční klasika v podobě perníčků, lineckého cukroví a vánoček, ale i moderní cukrovinky jako slaný karamel a domácí marshmallows. K dostání byla i celá řada šitých dárků – od látkových adventních kalendářů na dřevěném závěsu, přes pomalované látkové tašky až po pletené ponožky a nákrčníky. Oko i duši pak pohladily dárky od nejmenších žáků, kteří spolu se svými rodinnými příslušníky velmi intenzivně hledali právě ten svůj zápich, svou ozdobičku či své přáníčko, aby si je mohli zakoupit domů.  

O kulturní část programu se svým pěveckým vystoupením v kostele i letos postaraly děti ze školní družiny a žáci školního sboru. Pásma koled a básní si se svými vyučujícími ale připravily i některé třídy 1. stupně ze všech součástí školy. Všichni účinkující i návštěvníci poté uvítali možnost zahřát se ve školní kavárně, o kterou se premiérově starali žáci z Bavorovské i Alešovy. Ve školní jídelně bylo připraveno příjemné prostředí k posezení nad sladkým i slaným občerstvením a právě toto místo se po celé dopoledne stalo místem pro setkávání rodin našich žáků (současných i bývalých) s jejich známými a přáteli.  

Za to, že se toto setkání mohlo uskutečnit i za extrémních sněhových podmínek, které v sobotu 2. prosince panovaly, vděčíme doslova a do písmene všem, kteří jsou součástí školy. Od paní ředitelky, která jako první ráno odklízela sníh, abychom se vůbec dostali do školy, přes vyučující VV, které celý jarmark organizovaly, učitele a jejich žáky, kteří během projektového dne vyrobili zboží na prodej, až po paní kuchařky, které celé dopoledne sklízely nádobí ve školní kavárně, a paní uklízečky, které po jarmarku sklidily spoušť, která po sněhu zůstala uvnitř školy. Poděkování zaslouží i ti z řad pedagogů a žáků, kteří se v den D i přes nepřízeň počasí dostavili a pomohli celý jarmark zrealizovat. A v neposlední řadě děkujeme všem těm, kteří svou návštěvou a nákupem celou akci podpořili.  

Za kolektiv Michaela Vrácovská

Fotogalerie