Den Země

Obrzek - Den Země     Den Země každoročně připadá na 22. dubna. Protože však letos toto datum vycházelo na neděli, rozhodly se vychovatelky ve školní družině v budově Alešova a zaměstanci DDM Vodňany, tento den „oslavit“ již v pátek 20. 4. a připravili pro děti zábavný program.

 

Program družiny probíhal na Sokolské louce a byl rozdělen do dvou částí. V první z nich nám pan Miroslav Ryneš ml., vodňanský rodák, zkušený matador v oblasti výcviku psů, působící v současné době jako psovod u PČR v Praze, předvedl spolu se svou čtyřčlennou smečkou jak se ke psům chovat, jak s nimi pracovat, jakým způsobem je cvičit, čemu všemu se dá pes naučit a jaké pouto a bezmezná důvěra se může mezi psem a jeho pánem vytvořit. U dětí měla největší úspěch nejmladší členka smečky, tříměsíční fenečka Nikitka, u nás, starších, bodoval 13-letý „Fanda“, který rozuměl povelům pouze pomocí gestikulace a posunků.

     Na konci ukázky jsme měli pro pejsky připravenou odměnu v podobě pamlsků, piškotů a různých zvířecích dobrot. I děti na oplátku obdržely dárkové předměty od PČR.

     V druhé části jsme pak za pomoci rukavic posbírali do připravených igelitových pytlů odpadky z celé Sokolské louky a pomohli tak alespoň na chvíli zvelebit tuto část Vodňan.

     Ráda bych touto cestou poděkovala jmenovitě panu Rynešovi za zprostředkování ukázky, panu Brožovi za umožnění konání celé akce na Sokolské louce, vedení školy a kolektivu školní družiny.

Obrzek - Den Země     Obrzek - Den Země     Obrzek - Den Země

 

Zážitek z DDM Vodňany popsala Bára Valentová v následujícím obrázku.

 

Obrzek - Den Země