Okresní kolo florbalového turnaje

Obrzek - Okresní kolo florbalového turnaje    

Dne 14. 11. 2018 ZŠ a Gymnázium Vodňany uspořádalo společně s AŠSK okresní kolo florbalu pro ZŠ v kategorii III – mladší žáci.
Florbalisté z Vodňan se po vítězství v základní skupině umístili až na 7. místě ze 14 družstev okresu v kategorii mladších žáků.

 

Naši školu reprezentovalo18 florbalistů, kteří byli nominováni z několika přípravných tréninků. Do okresního kola bylo přihlášeno celkem 14 škol. Družstvo ZŠ a Gymnázia postoupilo ze základní skupiny nikým neporaženo do vyřazovacích utkání. ZŠ Povážská Strakonice nebyla silným soupeřem, ale naše družstvo bohužel v důsledku dvou fatálních chyb v obranné činnosti nepostoupilo dál. 

Přes výborný herní a týmový výkon, který viděli i rodinní příslušníci některých hráčů se nepodařilo obhájit loňské 4. místo. Družstvo v průběhu celého turnaje prokazovalo, že právem patří v kategorii starších žáků mezi kvalitní týmy okresu, to ostatně dokládá i třetí místo ZŠ Blatná JAK, kterou naši hoši v základní části s převahou porazili.

Celkovým vítězem v chlapecké kategorii bylo opět družstvo ZŠ Dukelská Strakonice.

 

nejlepší hráči: Jan Hryzbil (útočník), Filip Lácha (útočník), Tomáš Říha (útočník),

Vojtěch Moudrý (útočník), Mikoláš Pešek (útočník),

Václav Polívka (obránce), Miroslav Mach (obránce)

 

Další účastníci: Čajan Radek, Benko Daniel, Stuchlík Slávek, Škanta Max, Šimák Jan,

Urchs Jakub, Hanus Martin, Vojtěch Holý

 a náhradníci a pomocníci s organizací Pekař Jiří, David Tlapa, Kubová Anežka

 

Garant soutěže, pedagogický dozor a trenér
Mgr. Radek Čejka

 

Obrzek - Okresní kolo florbalového turnaje