Základní škola a Gymnázium Vodňany


Jídelníčky
ŠJ Alešova
ŠJ Bavorovská
ŠJ Výstavní
 


PlatbyKde všude se skrývá matematika
   

Vybraní žáci a studenti z naší školy se zúčastnili akce s názvem: Kde všude se skrývá matematika. Blok přednášek se konal v prostorách Jihočeské univerzity. V rámci programu zde byla zastoupena různá matematická odvětví. Žáci tak mohli navštívit např. blok finanční matematiky, hrátky s hlavolamy, flexagony, nebo přednášku na téma Albert Einstein a Pythagorova věta.
Akce se všem velmi líbila, poznali že matematika nemusí být jen nudné počítání, ale řeší i zajímavé problémy

 


V pátek 9. 11. 2018 jsem se zúčastnila přednášky Kde všude se skrývá matematika v Českých Budějovicích. Konala se na Jihočeské univerzitě. Zahájení bylo v 8:15 a potom jsme si mohli vybrat, na jakou přednášku bychom chtěli. Já jsem se po krátkém přemýšlení vydala na přednášku o finanční matematice, která probíhala na počítačích. Učili jsme se, jakými způsoby se dá ušetřit, a počítali jsme pár příkladů. Jako další přednášku jsem si vybrala, K čemu potřeboval Einstein Pythagorovu větu. Nejdříve jsme počítali, zda v daném čtverci, který pan učitel nakreslil, platí Pythagorova věta. Poté jsme počítali rychlost vlaku a další příklady. Dále jsem se vydala na Matematické hry a rébusy. Celou dobu jsme hráli hru, ve které bylo za úkol brát postupně kuličky, ale nesměla na vás zbýt ta poslední. Probírali jsme různé taktiky a cesty, jak vyhrát. Kdo chtěl, mohl se přihlásit, a když to vyhrál, tak dostal za odměnu nějakou hru. Jako poslední přednášku jsem si vybrala Hanojské věže. Do dvojice nebo do trojice jste dostali jedno balení. Hráli se soutěže a ten nejrychlejší dostal odměnu. Při odchodu jsme dostali klíčenky a jeli jsme zpět do Vodňan.
Karolína Horáková 8.B


Škola - jaro
Základní škola a Gymnázium Vodňany, Alešova 50, 389 01 Vodňany
Tato stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím, souhlasíte s jejich použitím. Další informace Souhlasím