Základní škola a Gymnázium Vodňany


Jídelníčky
ŠJ Alešova
ŠJ Bavorovská
ŠJ Výstavní
 


PlatbyPrvní rok ve škole
   

Před třemi měsíci jsme nastoupili do školy a stali se z nás žáci 1.C. Za tu krátkou dobu jsme se seznámili s novým prostředím, s paní učitelkou a slečnou asistentkou a našli si nové kamarády a kamarádky. Učíme se číst, psát, počítat, ale nejraději zpíváme legrační písničky, recitujeme básničky, cvičíme, malujeme, vyrábíme různé výrobky a účastníme se akcí mimo školu, které jsou součástí výuky. 

 


Líbila se nám beseda v Městské knihovně s p. Hynkem Klimkem, který nám představil své knihy „Strašidlář“, ve kterých veselou formou seznamuje čtenáře s různými druhy strašidel. 

Využili jsme i první sníh, hned jsme vyrazili si postavit sněhuláky a iglú, vyšlapávali jsme cestičky, koulovali se a dobře se bavili. Byli jsme všichni promáčení, ale vůbec nám to nevadilo.

Nyní se připravujeme na adventní čas. Při praktických činnostech jsme „pekli cukroví“ z těsta vytvořeného z mouky, vody a soli. To nás zaujalo natolik, že jsme ani neslyšeli zvonění, které nás upozornilo, že naše „pečení“ končí. Ještě nás čeká výzdoba třídy, ozdobení stromečku, vánoční nadílka zvířátkům ve volné přírodě a snad nějaký ten dárek pod krásným stromkem bude i pro každého z nás.

Všichni se už teď těšíme, co nás hezkého do konce školního roku ještě čeká.

 

      

 

 

   

 


Škola - jaro
Základní škola a Gymnázium Vodňany, Alešova 50, 389 01 Vodňany
Tato stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím, souhlasíte s jejich použitím. Další informace Souhlasím