Základní škola a Gymnázium Vodňany


Jídelníčky
ŠJ Alešova
 
ŠJ Bavorovská
 
ŠJ Výstavní
 


PlatbyFinanční gramotnost
   Během prosince se žáci devátých tříd a kvarty gymnázia vzdělávali v oblasti finanční gramotnosti. V rámci čtyřech lekcí předala paní Ing. Petra Melcherová, která je lektorkou finanční gramotnosti a pět let finanční poradkyní, základní vědomosti o tvorbě rodinného rozpočtu, jeho zajištění a také se věnovala finančními desateru - tedy jak „nenaletět“ a na co si dát ve financích pozor.

 


Rozebírala téma dobrých a špatných úvěrů, jak se nedostat do dluhové spirály, ale být finančně nezávislý. V jiné lekci vysvětlovala základní finanční produkty. Závěrečná lekce, která se týkala problematiky investování, byla podle zpětných vazeb pro žáky nejzábavnější. Paní Melcherová se snažila žáky aktivně zapojit do svých přednášek, pomocí četných příkladů doložit vyloženou látku, rozdávala odměny za správné odpovědi. Nepropagovala žádnou finanční instituci, ale ukázala, že je nezávislý profesionál. Žáci i učitelé hodnotili tyto přednášky jako velmi přínosné a potřebné. Naše škola se tak zapojila do projektu Den finanční gramotnosti pod záštitou společnosti Partners Financial Services, a.s., který probíhá v 86 městech ČR a město Vodňany je nyní jedním z nich.
Mgr. Jarmila Rybáčková

 

     

 


Škola - jaro
Základní škola a Gymnázium Vodňany, Alešova 50, 389 01 Vodňany
Tato stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím, souhlasíte s jejich použitím. Další informace Souhlasím