Kroužek německého jazyka

Obrzek - Kroužek německého jazyka    Ve školním roce 2018/2019 byl v základní škole v Bavorovské ulici otevřen kroužek německého jazyka pro žáky 2. stupně. Kroužek se koná každou středu od 13:45 do 14:45 a navštěvují ho žáci z obou základních škol. Kroužek probíhá v rámci projektu Jazykového kompetenčního centra pro němčinu a češtinu pod záštitou Goethe Centra Jihočeské univerzity.

 

Celý program je pro zapojené žáky zdarma. Cílem je podpora výuky německého jazyka, zlepšování dorozumění v česko – bavorském příhraničí, seznámení s německými reáliemi a motivování žáků k další výuce německého jazyka pro své možnosti studia či zaměstnání v německy mluvících zemích. Žáci mají možnost prakticky použít své jazykové znalosti v komunikaci formou různých her a soutěží během kreativního a inovativního způsobu výuky. Završením budou v květnu 2 jednodenní exkurze společně s partnerskou školou z německého Zwieselu.
Mgr. Radka Sarauerová

 

 

Obrzek - Kroužek německého jazyka    Obrzek - Kroužek německého jazyka    Obrzek - Kroužek německého jazyka