Lyžařský kurz 7.CD

Obrzek - Lyžařský kurz 7.CD    

V lednu jezdí naši žáci sedmého ročníku každoročně na lyžařský kurz na Zadov. Škola zajišťuje i vybavení, to si mohou žáci půjčit za mírný poplatek, a pak už je jen na nich, jak se popasují s nástrahami kluzkého svahu, zákeřného vleku a běžeckých stop. Jak se na kurzu líbilo jednomu ze žáků, si můžete přečíst:

 

Lyžařský kurz byl nejlepší kurz, který jsem zažil! Byla tam zábava, dobré jídlo a hlavně jsem se naučil lyžovat a baví mě to tolik, že si snad koupím vlastní lyže.
První den, když jsme přijeli k hotelu Churáňov, nás rozdělili do tří skupin. Začátečníci, pokročilí a zkušení. Já jsem byl na začátku začátečník, ale rychle jsem se to naučil a přeřadili mě do jiné skupiny, ani nevím, do které, jenom pan učitel řekl, že už můžu jezdit na sjezdovce. A bylo to super.
Třetí den jsme dopoledne šli na běžky, ale toho jsem se trochu bál, protože všichni, kdo tam byli, říkali, že je to hrůza. Ale já jsem později zjistil, že je to zábava a docela dost mě to bavilo. Pan učitel Kubelka mě na nich naučil výborně. Ale stejně převládaly sjezdovky. Ten večer jsme šli na večerní lyžování a to byl nejlepší zážitek z celého kurzu, prostě bomba.
Ve čtvrtek dopoledne jsme šli na závody v běžkách a celkem mě překvapilo, že jsem to vůbec uběhl, závod měl 2 kilometry. Po obědě jsme měli závod na lyžích a tam jsem se dostal na 4. místo. Byl to pro mě ohromný úspěch vzhledem k tomu, že jsem nikdy v životě na lyžích nestál. Ale stoprocentně vím, že na nich ještě stát budu. Když jsme přišli ze závodů, šli jsme na večeři, která byla na výbornou. Potom jsme šli na bowling. Tam se hned zpočátku zasekl stroj na stavění kuželek, ale opravili to rychle a hráli jsme dál.
V pátek byl den odjezdu. Vzbudili nás a hned jsme se museli jít sbalit. Po snídani jsme si šli naposledy zalyžovat, málem mě srazil snowboardista, ale ubrzdil jsem to. Já jsem za celý kurz spadl jenom třikrát, což jsem vůbec nečekal.
Celý kurz se mi líbil, velmi bych chtěl poděkovat všem vyučujícím, kteří tam s námi jeli, za trpělivost a jejich pevné nervy.
František Petrášek, 7.C

 

Obrzek - Lyžařský kurz 7.CD     Obrzek - Lyžařský kurz 7.CD     Obrzek - Lyžařský kurz 7.CD