Základní škola a Gymnázium Vodňany


Jídelníčky
ŠJ Alešova
 
 
ŠJ Bavorovská
 
 
ŠJ Výstavní
 


PlatbyProjektový den nejen s knihami pro děti
    Honzíkova cesta a O chytré kmotře lišce. To jsou tituly knih, které vybraly třídní učitelky třetích ročníků ZŠG Vodňany z budovy Alešova pro své žáky na projektový den zaměřený na čtenářskou gramotnost a hlavně na čtení s porozuměním. Celá akce byla připravena ve spolupráci s pracovnicemi Městské knihovny ve Vodňanech, proto poslední březnová středa začala pro žáky návštěvou místní knihovny.

 


Zde na ně čekala prezentace o spisovatelích i ukázky jejich dalších děl. Poté žáci společně přečetli dvě kapitoly z přinesených knížek.

Obě třídní učitelky, Mgr. Alexandra Jedlisková i Mgr. Marie Mašátová, připravily pro své žáky pracovní listy, kde měli žáci připravené úkoly. Na jejich plnění se potřebovali orientovat v textu. Úkoly žáci plnili ve skupinách.

V hodině hudební výchovy si zazpívali písničky, jejichž názvy měli žáci zjistit. V hodině výtvarné výchovy si pak namalovali obrázky, které jsou vystavené na nástěnkách v přízemí budovy Alešova.

Na závěr byli žáci za pilnou práci odměněni ukázkou z filmových adaptací knih, ze kterých četli. Pak už zbývalo jen hodnocení celého dne, který si dle svých slov žáci i všichni zúčastnění užili.

Cílem projektu bylo vést žáky ke čtenářským dovednostem, k orientaci v textu, k zodpovědnému přístupu k práci, ale také umět naslouchat ostatním, vyjádřit své myšlenky, pracovat ve skupinách, nerušit ostatní při práci, umět zhodnotit si práci nejen svou, ale i svých spolužáků. Jak se záměr celého projektového dne vydařil, ukáže až čas.

Text i foto Mgr. Marie Mašátová

 

       

 


Škola - jaro
Základní škola a Gymnázium Vodňany, Alešova 50, 389 01 Vodňany
Tato stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím, souhlasíte s jejich použitím. Další informace Souhlasím