Lyžařské kurzy na ZŠG Vodňany

Obrzek - Lyžařské kurzy na ZŠG Vodňany     V lednu a únoru se žáci 7. tříd základní školy a žáci 1. a 2. VG zúčastňují lyžařského výcvikového kurzu. Kurz sedmáků proběhl na Churáňově a kurz gymnazistů proběhl na Božím Daru. 

 

O lyžařském výcviku žáků z 1. a 2. VG si přečtěte v odkazu zde.

 

Následující článek je o lyžařském výcviku sedmých tříd.

Je v naší škole již tradicí, že na začátku nového roku odjíždějí žáci sedmého ročníku na lyžařský kurz. Tradiční je i to, že vedoucím kurzu je pan učitel Kubelka, který s organizací podobných kurzů má dlouholetou tradici a je proto zárukou kvality a profesionality. Letošní sedmáci měli s sebou ještě pana učitele Veselého, který lyžařské kurzy absolvuje také tradičně, a pana učitele Filipa, který jel na kurz poprvé. Byla to tedy taková pánská jízda, alespoň co se pedagogického dozoru týká.

Sněhové podmínky byly letos vynikající, takže se děti moc těšily. Jejich dojmy po příjezdu byly příznivé a jako obvykle se všichni naučili lyžovat i běžkovat. Pánům učitelů patří dík za trpělivost i za organizaci celého týdenního kurzu. Nyní několik postřehů účastníků zájezdu:

 

V neděli 22. ledna jsme se sešli na parkovišti před školou. Dali jsme si věci do autobusu a vyjeli jsme na Šumavu. Když jsme dorazili na místo, nebyly ještě připraveny pokoje, tak jsme vyrazili na procházku.

Ve dvanáct hodin byl oběd a pak jsme šli lyžovat. Nejprve nás rozdělili na dvě skupiny podle našich lyžařských schopností. Když jsme dolyžovali, šli jsme na pokoje, pak byla večeře. Následoval večerní klid a ve 21 hodina byla večerka.

Ráno byl budíček v 7,30 hodin. Pak následovala snídaně a poté první skupina šla na běžky a druhá na svah. Po obědě jsme se vyměnili. Takový scénář měly i další dny.

Ve středu jsme lyžovali jenom dopoledne a odpoledne jsme šli na procházku. Večer jsme hráli bowling a vyhrála naše třída, i když nás bylo o jednoho méně.

Ve čtvrtek byly závody ve slalomu a běžkách. Večer proběhlo vyhodnocení a hráli jsme hry. Měli jsme si něco vymyslet, ale program si vymyslela jen naše skupina. Učitelé si pro nás také něco připravili, takže večer byl zábavný. V pátek jsme lyžovali jen dopoledne a pak jsme odjeli domů. Bylo to super a jsem ráda, že umím díky kurzu trošku lyžovat.

Lucie Valentová, 7. C

 

V úterý 22. ledna jsme jeli na Churáňov na lyžařský kurz. Cesta autobusem byla klidná a rychlá. Když jsme přijeli k hotelu, uklidili jsme lyže do lyžárny. Na pokoji jsem byl s Honzou. Druhý den jsme nejdřív šli na běžky a po obědě na svah. Následující dny byly podobné. Lyžařský kurz se mi moc líbil.

Richard Vavruška, 7. C

 

Děkuji žákům za příkladné chování na lyžařském kurzu a vyučujícím za zorganizování akce.

Mgr. Jana Vršecká

Obrzek - Lyžařské kurzy na ZŠG Vodňany