Na dějepis do Městské galerie
    Jak žili Slované, jak se oblékali, co jedli, co uměli vyrábět? To vše se žáci prvního stupně a mladší žáci druhého stupně ZŠG Vodňany dozvěděli na výstavě Slované v jižních Čechách pořádané v Městské galerii. Hádali předměty z každodenního života Slovanů, poznávali po hmatu obiloviny a zkusili si namlít obilí. Děvčata se mohla proměnit ve slovanskou dívku a předvést nám typický slovanský oděv. Prohlédli si výstavu a svou pozornost si ověřili při vyplňování pracovního listu. Na závěr si vyrazili repliku denáru jako památku na trochu jinak strávené chvilky prvouky a dějepisu.