Základní škola a Gymnázium Vodňany


Jídelníčky
ŠJ Alešova
 
 
ŠJ Bavorovská
 
 
ŠJ Výstavní
 


PlatbyVýlet na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní
   

Letošní třídy 4.C a D z Bavorovské ulice se společně vypravily v úterý 23.4. na exkurzi na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní. V hodinách Prvouky se děti učily o životě a významných stavbách z doby Karla IV., proto se pro ně Karlštej stal pomyslnou tečkou za touto látkou.

 


V úterý 23. dubna jsme jeli na výlet, odjížděli jsme v 8 hodin. Jeli jsme na Karlštejn tak hodinu a půl. Když jsme dojeli, nasvačili jsme se. Na Karlštejn jsme šli asi 2 km pěšky a došli na nádvoří. Potom jsme chvilku čekali na prohlídku a mezitím fotografovali hrad. Na prohlídce nás prováděla paní průvodkyně, dozvěděli jsme se něco o Karlu IV. a o Karlštejně. Prohlídka trvala hodinu. Potom jsme nakoupili suvenýry a šli zpět k autobusu. Přejeli jsme do Koněpruských jeskyní. Tam jsme chodili v chodbách, viděli tam krápníky a některé představovaly různá zvířata. Zažili jsme jeskyní tmu. Po prohlídce jsme si zase nakoupily suvenýry a jeli domů. Celý výlet nás moc bavil a byl zajímavý.

Marie Hanuliaková a Noemi Jurašová 4.C

 

       

 


Škola - jaro
Základní škola a Gymnázium Vodňany, Alešova 50, 389 01 Vodňany
Tato stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím, souhlasíte s jejich použitím. Další informace Souhlasím