Výlet na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní

Letošní třídy 4.C a D z Bavorovské ulice se společně vypravily v úterý 23.4. na exkurzi na Karlštejn a do Koněpruských jeskyní. V hodinách Prvouky se děti učily o životě a významných stavbách z doby Karla IV., proto se pro ně Karlštej stal pomyslnou tečkou za touto látkou.

V úterý 23. dubna jsme jeli na výlet, odjížděli jsme v 8 hodin. Jeli jsme na Karlštejn tak hodinu a půl. Když jsme dojeli, nasvačili jsme se. Na Karlštejn jsme šli asi 2 km pěšky a došli na nádvoří. Potom jsme chvilku čekali na prohlídku a mezitím fotografovali hrad. Na prohlídce nás prováděla paní průvodkyně, dozvěděli jsme se něco o Karlu IV. a o Karlštejně. Prohlídka trvala hodinu. Potom jsme nakoupili suvenýry a šli zpět k autobusu. Přejeli jsme do Koněpruských jeskyní. Tam jsme chodili v chodbách, viděli tam krápníky a některé představovaly různá zvířata. Zažili jsme jeskyní tmu. Po prohlídce jsme si zase nakoupily suvenýry a jeli domů. Celý výlet nás moc bavil a byl zajímavý.

Marie Hanuliaková a Noemi Jurašová 4.C