Duben ve ŠD na Bavorovské

Obrzek - Duben ve ŠD na Bavorovské    V měsíci dubnu proběhly ve školní družině celkem 3 větší akce. Začalo se hned 4. dubna návštěvou MEVPISU. Tady byl pro děti připravený krásný program na téma "Tajemství vody", kde se dozvěděly zábavnou formou k čemu všemu vodu potřebujeme, jak s vodou šetřit nebo jak se čistí a co do kanalizace nepatří.

 

Další akce byla již tradiční a to velikonoční. Tady se tvořilo a malovalo. Tentokrát si děti vyzkoušely techniku malování včelím voskem, která je opravdu zaujala a vajíčka by malovaly a barvily klidně celé odpoledne. Kromě vajíčka si domů odnesly i další jarní dekorace jako vrbový věnec na dveře nebo zajíčka z květináče či zápichy do truhlíků.

 

Obrzek - Duben ve ŠD na Bavorovské    Obrzek - Duben ve ŠD na Bavorovské    Obrzek - Duben ve ŠD na Bavorovské

 

A těsně před Velikonocemi jsme v rámci projektu "Den Země" navštívili místní RUMPOLD. I zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých poznatků ohledně všech druhů odpadků. Viděli jsme třídičku na odpad, víme jak se lisuje papír, drtí plast, upravuje polyester a k čemu to má vše zase další využití. A aby jsme na skvělé a srozumitelné povídání o odpadu nezapomněli, tak jsme jedno odpoledne s dětmi věnovali úklidu okolí školy, kde jsme si slíbili, že to určitě nebylo naposledy. Odměnou pro ně pak byla nejen čistota a dobrý pocit z úklidu, ale i schovaný sladký poklad.

 

Obrzek - Duben ve ŠD na Bavorovské    Obrzek - Duben ve ŠD na Bavorovské    Obrzek - Duben ve ŠD na Bavorovské