Základní škola a Gymnázium Vodňany


Jídelníčky
ŠJ Alešova
 
 
ŠJ Bavorovská
 
 
ŠJ Výstavní
 


PlatbyNávštěva školy ze Zwieselu
   

Během školního roku se v Bavorovské ulici konal kroužek němčiny, který byl v květnu zakončen dvěma exkurzemi. Naši žáci se seznámili s bavorskými žáky z Mittelschule Zwiesel a měli tak možnost navzájem konverzovat v cizím jazyce a získat nové přátele.

 


V druhém květnovém týdnu zavítala německé strana do naší školy. Po úvodním přivítání a prohlídce školy navazovala jazyková animace, při které se žáci navzájem seznámili a ověřili si své schopnosti komunikovat v cizím jazyce v praxi. Po příjemně stráveném dopoledním programu jsme se přemístili do místní restaurace, kde nám oběd obzvlášť chutnal. Odpoledne bylo věnováno návštěvě zoologické zahrady v nedaleké Hluboké nad Vltavou. Návštěva ZOO byla pojata formou rallye, při které žáci soutěžili v dvojjazyčných skupinkách, a jejich úkolem bylo na základě komunikace v cizím jazyce zdárně splnit zadané úkoly v pracovním listě. Všichni se k plnění úkolů postavili statečně. Po splnění všech úkolů a vyhodnocení výsledků jsme se v odpoledních hodinách přesunuli zpátky do Vodňan a rozloučili se s přáteli ze Zwieselu.

O týden později jsme mohli opětovat návštěvu v bavorském Zwieselu. Po úvodním přivítání následovala prohlídka školy a ukázka hodiny s  žáky, kteří se učí česky. Bylo velmi zajímavé slyšet německé děti mluvit česky. Poté jsme si společně zazpívali písně „Holka modrooká“ a „Skákal pes přes oves“, během kterých se děti výborně bavily. Po vydatném obědě v tamní školní jídelně jsme se přesunuli do Národního parku Bavorský les, kde jsme strávili příjemné odpoledne. Tady jsme se opět rozdělili do dvojjazyčných skupinek, ve kterých byl vždy jeden průvodce a překladatel pro české žáky. Během procházky parkem jsme plnili různé úkoly a přitom se dozvěděli mnoho poučného k tématu životního prostředí. Na konci prohlídky jsme se rozloučili s německou stranou a vydali se zpátky k domovu.

Mgr. Radka Sarauerová

 

       

 


Škola - jaro
Základní škola a Gymnázium Vodňany, Alešova 50, 389 01 Vodňany
Tato stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím, souhlasíte s jejich použitím. Další informace Souhlasím