Souboj čtenářů 2017

Obrzek - Souboj čtenářů 2017    

Šesťáci po celé České republice budou na jaře opět číst!

90 třídních kolektivů se přihlásilo do osmého ročníku soutěže ve znalosti obsahu knih Souboj čtenářů, kterou realizuje společnost Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

 

V prosinci loňského roku byla vyhlášena zajímavá soutěž Souboj čtenářů 2017. Tuto soutěž vyhlásila společnost Svět knihy, s.r.o. pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů. V rámci třídního kolektivu budou děti číst některou ze zadaných knih, mohou si psát zápisky a o knize diskutovat s ostatními spolužáky. V soutěži pak celý kolektiv bude co nejpřesněji odpovídat na kvízové otázky.

 

Díky ochotě SRPŠ zaplatit potřebnou částku na nakoupení knih jsme se mohli do této soutěže poprvé přihlásit. Soutěžit budou žáci 6. C., kteří již nyní mají knihy k dispozici a pilně čtou a zapisují si. Předkolo proběhne 10. dubna 2017 v 10:00 hodin. Finále pak proběhne za účasti pěti finalistů v pátek 12. května v Průmyslovém paláci v Praze.

Mohl by vás zajímat seznam knih, které je potřeba přečíst:

  • Kolektiv autorů: Zuby nehty (JaS)
  • Uri Olev: Běž, chlapče, běž (Práh)
  • Petra Braunová: Ztraceni v čase (Albatros)
  • A. Audhild Solbergová: Válka proti superkrávám (Host)
  • Veronika Válková: Král Karel IV. – Osudový turnaj (Grada)

Přeji čtenářům hodně zážitků s knihou!

Mgr. Jana Vršecká