Závěr školního roku v ŠD

Obrzek - Závěr školního roku v ŠD     Tak jako ve škole se s blížícím koncem školního roku konají různé akce, výlety, exkurze, tak ani ve ŠD jsme nelenili a pár akcí uskutečnili. V polovině května jsme v rámci projektového dne "Letem světem" navštívili letiště ve Strunkovicích nad Blanicí. Zajímavé povídání o létání, letadlech a prohlídku hangárů si pro nás připravili místní instruktoři. A i když jsme zde byli již podruhé, stále bylo na co se ptát.

 

Další akce, která se konala na začátku června, byla opět projektovým dnem a to pod názvem "Den s IZS". Se ŠD jsme páteční odpoledne strávili na hřišti na Pražáku, kde pro ně místní mladí hasiči, pod vedení paní  Klicnarové, přichystali zábavné odpoledne. Děti si vyzkoušely 1.pomoc (úrazy, krvácení, zlomeniny), stříkání z hadic na cíl, prohlédly hasičské auto a zasoutěžily v různých sportovních disciplínách. Krom toho, že vykoupily skoro celou hospůdku, si ještě stačily opéct špekáček. Odpoledne uteklo jako voda a my se bohužel museli uchýlit k odchodu, čekala nás ještě cesta po cyklostezce domů.

Poslední akcí a pro děti i odměnou za celoroční chování a práci v družině, bylo spaní ve škole. Tentokrát na téma "Jedeme do Mexika". Protože z předešlých roků víme, že zvládnout vše v jednom dni je náročné, začali jsme s přípravami dřív. V průběhu měsíce si děti z barevných prostěradel vyrobily krásná mexická ponča, z papírových kartonů kytary a v den D vše doladily sombrery a rumbakoulemi. Počasí přálo, sluníčko hřálo (byli jsme přece v Mexiku) a proto nechyběly ani vodní hry a soutěže, zakončené každoroční vodní bitvou. Při tom všem jsme ještě odpoledne zvládli přivítat rodiče, zazpívat si společně písničku, opéct špekáčky a hledat poklad. Dobrá nálada byla večer zakončena diskotékou na školním dvorku. Že se akce povedla a líbila víme nejen od dětí, ale i od rodičů, kteří přišli osobně poděkovat. Na oplátku děkujeme i my jim, za donesené občerstvení a pití (bylo toho opravdu moc, hodování probíhalo ještě celý pátek a zvláště dík paní Janě Lenkové, která opět nezklamala a na dané téma nám upekla úžasné muffiny s kvetoucími kaktusy). Bez pláče a stesku se pak malí Mexičané uvelebili v tělocvičně školy a spali až do půl sedmé do rána. Díky SRPŠ a jeho finanční podpoře jsme si zakončení školního roku mohli udělat pestřejší a zábavnější.

Přeji všem krásné prázdniny, léto, dovelenou... za všechny vychovatelky Martina Vlková

 

Obrzek - Závěr školního roku v ŠD     Obrzek - Závěr školního roku v ŠD     Obrzek - Závěr školního roku v ŠD