Základní škola a Gymnázium Vodňany


Jídelníčky
ŠJ Alešova
ŠJ Bavorovská
ŠJ Výstavní
 


PlatbyAdaptační kurz 1.VG
    Minulý týden si naše třída na pár dní odpočinula od výuky. Od 17. do 18. 9. jsme absolvovali adaptační kurz. Pobývali jsme v krásném a klidném prostředí lomeckého kláštera, kam se někteří naši spolužáci ze vzdálenějších měst a vesniček podívali poprvé. A protože Lomeček je poutní místo, ani my jsme nelenili a vydali se tam pěšky.

 


Celým kurzem nás provázel P. Josef Prokeš, vodňanský farář, který na našem gymnáziu letos vyučuje světová náboženství. S přípravou a organizací pomáhali také Richard Šimoník ze septimy a náš bývalý student Šimon Pužej. Zúčastnil se samozřejmě i náš pan třídní učitel Jaroslav Truhlář, který ještě před odchodem na Lomec ukázal svou vlídnou a milou tvář a pozval nás všechny na čaj.

Vyšli jsme tedy v úterý po obědě, naštěstí už po dešti. Když jsme dorazili na místo a zabydleli se, zahráli jsme si několik her na rozehřátí, při kterých jsme lépe poznali nejen ostatní, ale taky sami sebe. Potom nás čekal táborák, kde jsme se zahřáli doopravdy a mohli si konečně usušit boty. Prožili jsme pohodový večer u ohně, otevřeně jsme si povídali jak o naší škole, tak o vztazích mezi námi a podle mě to pro nás bylo opravdu přínosné.

Před spaním byly na plánu ještě dvě nápadité hry, které si s námi zahráli i organizátoři s panem třídním a o to větší to byla legrace. Že adapťák splnil svůj účel, dokazuje to, že jsme se ještě večer všichni sešli v jednom pokoji na pokec – jedna z výhod malé třídy 

Druhý den jsme se po snídani vrátili do Vodňan a zpáteční cestu využili k posledním diskuzím. Myslím, že to byl moc hezký způsob jak začít nejen letošní školní rok, ale i celé čtyři roky, které nás na gymnáziu společně čekají.

Eliška Lohonková, 1. VG

 

 


Škola - jaro
Základní škola a Gymnázium Vodňany, Alešova 50, 389 01 Vodňany
Tato stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím, souhlasíte s jejich použitím. Další informace Souhlasím