Nejkrásnější Švýcarsko

Obrzek - Nejkrásnější Švýcarsko    Poznávací jazyková expedice nás letos zavedla do atraktivních míst Švýcarska. Projeli jsme 11 kantonů z 26 a nejvíce poznali kanton Wallis, který sousedí s Itálií. V zemi velehor, sýrů a čokolády jsme se snažili používat německý jazyk, který se žáci učí od 7. třídy. Rámcový program celého zájezdu byl připraven tak, aby žáci mohli uplatnit německý nebo anglický jazyk. Byli jsme obklopeni sněhem, rozsáhlými ledovci, vysokými horami a překrásnými průsmyky.

 

Žákyně Pavla Vondrysová a Karolína Horáková popsaly zájezd takto:

Dobrodružství ve Švýcarsku

Naše cesta začala v sobotu 21. 9. ve 21:00 na autobusovém nádraží. Vyrazili jsme směrem Německo a Rakousko, kde jsme zastavili, abychom viděli plovoucí jeviště na Bodamském jezeře. Dále jsme pokračovali do Švýcarska k největším Rýnským vodopádům. Po vodopádech následovala prohlídka čokoládovny Frey. Den jsme zakončili cestou do horské vesničky Visperterminen, kde jsme byli ubytovaní.

Následující den jsme sjeli do nejvýše položené vinice v Evropě a z té jsme pokračovali do Zermattu, kde jsme vystoupali zubačkou na Gornergrat, odkud jsme viděli Matterhorn a další vrcholky hor.

Třetí den jsme dojeli autobusem do Mörelu a odtud jsme vystoupali lanovkou více než 1000 výškových metrů do Riederfurka. Dále jsme pokračovali pěšky k vyhlídce na Aletschský ledovec. Po zhlédnutí ledovce jsme sestoupali k jezeru, odkud se dobrovolníci vydali na tříkolkách dolů a zbytek šel pěšky. Po náročném sestupu a jízdě lanovkou jsme se přemístili na ochutnávku sýra Raclette.

Čtvrtý den jsme odjeli do Leukerbadu, kde jsme si prošli soutěsku řeky Dala. Poté šli dobrovolníci do termálních lázní a zbytek zkoumal městečko.

Poslední den cesta mířila do jediné soukromé země světa - Lichtenštejnska do Vaduzu. Do Vodňan jsme dorazili v pátek brzy ráno. Za celý zájezd děkujeme všem, kdo se na něm podílel a připravil krásný a náročný program.

Na programu expedice se podíleli: Ciao Strakonice, Mgr. Anna Tíková a Mgr. Filip Marek.

 

Obrzek - Nejkrásnější Švýcarsko    Obrzek - Nejkrásnější Švýcarsko    Obrzek - Nejkrásnější Švýcarsko
                 
Obrzek - Nejkrásnější Švýcarsko   Obrzek - Nejkrásnější Švýcarsko   Obrzek - Nejkrásnější Švýcarsko