Maškarní ples pro 1. stupeň

Obrzek - Maškarní ples pro 1. stupeň    

Nakonci února připravili žáci 8. tříd spolu se školní družinou maškarní ples pro žáky prvního stupně. Přečtěte si jak celý den popsala žákyně 8.C Barča Valentová.

V úterý 25. února 2020 se konal náš maškarní ples, který jsme chystali minimálně už od ledna. A teď je tady ten den, na který snad všichni čekali.

 

Ráno jsme se jako obvykle sešli v našich třídách. První hodinu jsme se ještě učili, ale druhou už nám pan učitel dovolil tvořit a připravovat. Nafukovali jsme balonky a dodělávali jsme poslední přípravy, které šly dělat ve třídě, protože v tělocvičně ještě probíhala výuka tělesné výchovy. Až další hodinu jsme tam nanosili všechny věci a začali jsme věšet balonky a řetězy po celé tělocvičně. Také jsme na stěny lepili pohádkové postavy, které jsme namalovali už dříve. Pak jsme začali chystat malý stánek s občerstvením. Samozřejmě nesmím zapomenout na hudbu, se kterou přišel poradit pan zástupce. Holky alias moderátorky si musely připravit projev a ozkoušet mikrofony. Poté proběhly poslední úpravy a šli jsme na oběd.

Po obědě jsme se začali převlékat do svých masek a nanosili jsme tam občerstvení, nezbytnou věcí bylo si zopakovat náš tanec. No a už bylo půl druhé a už se náš maškarní rozjížděl. Nejprve jsme začali naším tancem. Pro začátek jsme ho předvedli jen my a pak jsme zapojili naše návštěvníky. Tancovali jsme macaranu a druhý náš tanec byl baby shark. Když si všichni s námi zatancovali, proběhlo zahájení, protože oficiální začátek byl ve 14:00, hned po zahájení přišel pan Budil jako kouzelník a uchvátil děti svým uměním a svými dovednostmi. Předváděl kouzlo s kartami, se šátky a mnoho dalšího. Pak začala ta pravá zábava plná hudby, tance a radosti. Nesmíme zapomenout na porotce nejhezčí masky, byla jsem to já, Kačka, Petr, Míša a Ema. Nakonec jsme se dohodli na 6ti místech. Na šestém místě se umístila malá vodnice Eliška. Na pátém místě skončil dinosaurus a smrtka. Čtvrté místo obsadil kovboj a na třetím místě dopadla lesní víla. Druhé místo obsadila malá lvice Sabinka. A první místo patřilo dvojici myslivce a jeho pejskovi. Po vyhlášení nejkrásnější dětské masky bylo na řadě vyhlášení nejkrásnější masky učitelů. Na třetím místě skončila paní učitelka Šmídová v masce žabičky. Druhé místo obsadil náš pan učitel Filip v masce havajské tanečnice. A s úplně  nejkrásnější maskou hodinového manžela obsadila první místo paní učitelka Šťástková.

Poté se také vyhlásil nejlepší tanečník a už byl skoro konec našeho maškarního plesu 2020. Po čtvrté hodině jsme jen uklidili a šlo se domů.

Já osobně jsme si náš karneval moc užila a jsem ráda, že jsme mohli něco takového uspořádat.
Barbora Valentová

 

Obrzek - Maškarní ples pro 1. stupeň     Obrzek - Maškarní ples pro 1. stupeň     Obrzek - Maškarní ples pro 1. stupeň