Pobytový program Stožec 2021

Obrzek - Pobytový program Stožec 2021     Ve dnech 15. – 17. září se 26 žáků 7. ročníku ze ZŠ Bavorovská zúčastnilo pobytového programu ve Středisku environmentální výchovy Stožec. Odjeli jsme ve středu ráno z vlakového nádraží ve Vodňanech a do Stožce jsme dorazili kolem 10:00, kde jsme se ubytovali a naobědvali.

 

Odpoledne žáci strávili s lektorkou environmentální výchovy, kde se seznámili v učebně s polohou NP Šumava a jeho faunou a flórou. Následně došlo k setkání s projíždějícími účastníky cyklistického kurzu žáků 8. a 9. ročníku. Po programu s lektorkou následovali sportovní hry a aktivity před chatou, kde jsme byli ubytováni.

Následující den nás čekal dopoledne program Po stopách jelena, při němž se žáci seznámili s pobytovými znameními jelena – stopy, okusy kůry ze stromů, atd. Odpoledne následovala Mravenčí stezka a poslední den v pátek dopoledne jsme se dozvěděli zajímavosti o lesích NP Šumava.

Kurz v příjemném prostředí Národního parku Šumava si užili jak žáci, tak učitelé a věříme, že na něj budou dlouho vzpomínat.

                                                           Za pedagogický sbor J. Polívková, J. Straka, Z. Libičová

 

Obrzek - Pobytový program Stožec 2021     Obrzek - Pobytový program Stožec 2021     Obrzek - Pobytový program Stožec 2021