Úspěch ve finanční gramotnosti

Obrzek - Úspěch ve finanční gramotnosti     Soutěž Finanční gramotnost od roku 2009 vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v nejvyšší kategorii celostátních školních soutěží „A“. Cílem soutěže je naučit finanční gramotnost žáky základních škol a žáky středních škol. Finanční gramotnost je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

 

V letošním školním roce se žáci naší školy zasloužili o velmi dobrou reprezentaci v této soutěži.

Školní družstvo v kategorii I. (žáci 1. stupně ZŠ) – ve složení: Karolína Lencová, Zuzana Šimková, Barbora Valentová, obsadilo 2. místo v okresním kole.

Školní družstvo v kategorii II. (žáci 2. stupně ZŠ) – ve složení: Tereza Froydová, Petra Kašparová, Eliška Lohonková, obsadilo 1. místo v okresním kole a 6. místo v kole krajském. 

Poprvé se tedy povedlo našim žákům vyhrát okresní kolo a tím si zajistit účast v kole krajském.  Všem zúčastněným gratulujeme.

 

Obrzek - Úspěch ve finanční gramotnosti     Obrzek - Úspěch ve finanční gramotnosti