Lyžařské kurzy sedmých ročníků

Obrzek - Lyžařské kurzy sedmých ročníků    

V neděli 9. ledna 2022 odjely děti ze 7.A a 7.B v doprovodu 3 pedagogů na lyžařský výcvik na Lipno nad Vltavou. O týden později 16. ledna odjely také děti ze 7.C a 7.D tentokrát směrem na Zadov.

 

7.A a 7.B
Ubytováni jsme byli v penzionu Music ve Slupečné. Penzion je nově zrekonstruován, proto celkový dojem byl úžasný, i díky majitelům Krajovským, kteří se o nás s láskou starali a nám všem vařili. Na sjezdovce v areálu Kramolín se všichni stali lyžaři. Někdo se učil od úplného začátku, někteří zdokonalovali svůj styl. Večerní programy vládly hrám. Děti byly rozděleni do 4 týmů a soutěžily mezi sebou. Jelikož jsme byli ubytováni v penzionu Music, už podle názvu nás čekala hudební vystoupení. Díky majitelům jsme měli k dispozici Karaoke, klávesy, kytary a vystoupení všech týmů byla úchvatná. Další večer se o program postaraly sami děti, kdy pro ostatní týmy vymyslely soutěže. A na závěr se uskutečnila diskotéka. 

Myslím, že se celý kurz povedl, vrátili jsme se všichni zdraví a spokojení. 

Poděkování škole za organizaci, manželům Šmidmajerovým za skvělou spolupráci a dětem za to, jaké byly.  

Lenka Krausová 

Fotogalerie

 

7.C a 7.D

>>Video<<

Zápisky z lyžáku

   Tak je to tady. Je neděle 16.ledna a my se loučíme s rodiči na dvoře za školou. Pro nás je zatím nejdůležitější, kdo s kým bude na pokoji. Já jsem byl s Vaškem a bylo to fajn. Dík, Vašku.

   Poslední zamávání a hurá na hory. Po příjezdu jsme se ubytovali a šli jsme na kopec. Všichni jsme vyšlapali do půlky a sjížděli jsme dolů. Učitelé sledovali naše výkony. Po večeři ještě dodržet večerku a včas odevzdat mobil.

   V pondělí dopoledne zase lyžovačka – dnes už máme tři volné jízdy. Odpoledne se mi taky líbilo. Šli jsme do baru a hráli ping pong.

   V úterý dopoledne běžkujeme. Dělá se mi puchýř na palci, jinak hezký zážitek. V úterý přišla smutná zpráva, odjíždí nám pan učitel Veselý. Zřejmě přijde o slepé střevo. Aby mu to nebylo líto, připravíme mu scénku na téma nelegální obchod s lidskými orgány. Odpoledne sjezdovky. Ty mě baví moc. Večer jdeme do baru na pizzu.

   Na středu máme naplánované zase běžky. Palec už mě bolí míň. Za odměnu jdeme do cukrárny, peníze mi ještě zbyly, dám si pohár. 
   Čtvrtek byl skvělý, jeli jsme na Kobylu. Zažili jsme sněhovou vichřici. Lanovka s námi lomcovala sem a tam. Ale byl to fajn zážitek. Odpoledne sjíždíme kopec na Churáňově. Večer jsme předváděli scénky. Byla to sranda.

   A je tu poslední den. Lyžujeme o sto šest. Ať si to ještě užijeme. Ještě sbalit kufr a nic tam nezapomenout. Prý se mám kouknout radši i pod postel. Nic tam není, asi mám vše.

   Závěrem chci říct: Děkuji, bylo to perfektní.

Jirka

 

Vašek rychlej

Vašek na lyžích moc rychle jezdil,
asi abych ho nechytil.
Upaloval tak strašně moc,
že já vůbec nechápal proč.

Na běžkách skákal jak králík,
že na hůl se málem napích.
Dostal diplom za první místo,
a já sám jsem byl fakt blízko.

Tom M.

 

Dne 16.1. po vydatném obědě se třída 7.C a 7.D vydala na lyžařský kurz. Všichni byly plni očekávání, natěšení a zvědavi jak komu lyžování půjde a jaké bude ubytování. Hned po příjezdu byli všichni natěšeni a hned se vrhli do pokojů a usilovali o to, aby měly pěkný pokoj s pěkným spolubydlícím. Po ubytování  nastalo "šmejděníčko šmejdění". Až tato nevyhnutelná akce proběhla, tak se celý kurz přesunul na svah a jak se říká "šel šlapat kopec" jelikož nebylo jasné, kdo lyžovat umí a může na zrádnou pomu. Zrádnou kvůli tomu, že ne s každým ne-lyžařem si sedla do noty.

Ale zpátky k tomu podstatnému. V pondělí se kurz rozdělil do dvou týmů na antitalenty a pokročilé nebo úplné lyžaře. Tyto týmy se potom rozdělily a měly výcvik. Tým ne-lyžařů šel s panem Veselým. A začíná nám ta zajímavá část, aby vás čtenáře tenhle článek nenudil, tak s radostí, ale i s malým strachem otevírám kapitolu úrazy, bolístky a všechno možné co si představíte a moje ruka upíše. Všechno začalo výcvikem v úterý, kdy dětem, které lyžovat neuměly, výcvik skončil dřív, jelikož se pan učitel nejspíše necítil na 100%, a tak výcvik byl ukončen o hodinu dřív, což bolavým nohám dvakrát nevadilo, ale i tak byly překvapeny. Ještě ten večer pana učitele odvezla záchranná služba a na krátkou dobu nás měla na starosti už jenom paní učitelka Nováková a paní učitelka Šťástková. To zdaleka ale ještě není všechno.

Teď mi dovolte zmínit  i vlastní sbírku průšvihů, nechtěných pádů a následujících modřin. Byla středa v 7:00 budíček a následující snídaně, pak rychlé převlečení a šlo se na svah. Po krátkém rozježdění přišel první pád kvůli nepěknému počasí i mé neschopnosti, a to krásný oblouček zakončený ladným přistáním do sněhové peřiny na stráni u lesa. Podruhé jsem skončila v lese v borůvčí a napotřetí to teprve stálo za to. Napotřetí  se mi povedlo nabrat velmi velkou rychlost a samozřejmě jsme nemohla spadnou a tím zabrzdit, nýbrž pokračovat ve své cestě a narazit do tunového sloupu od pomy. Musíme však uznat že jsem aspoň projela mezi míjejícími se vleky. Každopádně kurz nám pokračuje tím, že se k nám přidává maminka jedné z účastnic kurzu Lenka Krausová. Paní učitelka se musela rychle sbalit a přijet za námi za což jsme jí velmi vděční.

Zbytek kurzu pokračoval víceméně poklidně. Čekali nás běžky a zastávka v cukrárně Ella, kde měly výborné zákusky. Na běžkách  jsme si též užili s paní učitelkou Novákovou krásné odpoledne s ještě hezčím počasím. Tento kurz bych hodnotila velmi kladně, jelikož jsme si ho velmi užili a jsme vděční za tu příležitost a že jsme mohly strávit pěkné chvíle a získat hezké zážitky se svými kamarády a učiteli.

                                                                                                                                           Elen Kiewegová 7.C

Fotogalerie