KURZ NA STOŽCI 5.A

Obrzek - KURZ NA STOŽCI 5.A    

Žáci 5.A se v první polovině května zúčastnili environmetálního kurzu na Stožci, který byl zaměřen na ochranu přírody a životního prostředí. Dozvěděli se, jaké druhy rostlin a živočichů se vyskytují na Šumavě, učili se poznávat stromy, květiny a zvířata. Ve volném čase si pak děti zahrály naučné i sportovní a soutěživé hry. Všem se pobyt velmi líbil a všichni si ho naplno užili.

Mgr. Alena Pišanová + DiS. Marie Pauchová

 

A postřehy žáků?

Pavel: “Na výletu se mi nejvíce líbilo, jak jsme hráli různé hry a jak jsme chodili na procházky. Poznal jsem nové hry, které jsem neznal. Ubytování bylo super, obědy i večeře byly výborné.”

Eliška: ” Jídlo bylo skvělé, chodili jsme do lesa, kopali s míčem a závodili jsme. Měli jsme s paní učitelkou hezké tři dny na Stožci.”

Lukáš: ”Pokaždé bylo dobré jídlo, pokoje byly velké. Měli jsme vždy připravený program, takže jsem se nikdy nenudil. Líbilo se mi, že všude kolem nás byla příroda.”

Kája: ” Na Stožec se mi líbila cesta vlakem. Pak se mi líbilo ubytování a programy. Moc mi tam chutnalo jídlo. A co se mi nelíbilo? Že jsme jeli brzy domů. Chtěl bych tam ještě být.”

Lucka: “ Jsem ráda, že jsem jela, bylo to tam super a programy byly moc fajn. Nejvíce se mi líbilo lovení živočichů v rybníku a hra Vlajky. Byl to nejlepší výlet. Děkuji paní učitelce, že nás vzala na tak hezký výlet.