Jihočeský zvonek

Obrzek - Jihočeský zvonek     V uplynulém měsíci jsme měli možnost zúčastnit se okresního i krajského kola pěvecké soutěže Jihočeský zvonek ve Strakonicích. Žáci naší školy byli velmi úspěšní a tak se s Vámi rádi podělíme o zmíněné úspěchy i dojmy.

 

V okresním kole  ve Strakonickém DDM jsme měli zastoupení ve všech možných kategoriích. Za 1. kategorii získala Zlaté pásmo Kristýna Bisková, stříbrné pásmo Anna Šídlová,  Nela Kubová a Aneta Nachlingerová. Ve 2.kategorii měli zlaté pásmo František Šafář a Kateřina Borovková, bronzové pásmo poté získala Lucie DeCarli.  3. kategorii reprezentovali již starší žáci a ti mají možnost jít i do 4. kategorie, kde prezentují umělé a populární písně. Zde dosáhla zlatého pásma Helena Livečková za obě kategorie, stříbrné pásmo bylo uděleno Petře Caltové, Kateřině Tyasko a Jánu Bučkovi, ten ve 4. kategorii dostal ještě bronzové pásmo. Jelikož se na jednom místě umístilo více šikovných dětí, mají tedy pásma.

Díky krásným výkonům nám ovšem čtyři žáci postoupili do Krajského kola, které se konalo také ve Strakonicích. Zlaté pásmo získali Kateřina Borovková a Helena Livečková a stříbrné pásmo náleželo Františku Šafářovi a Kristýně Bískové. Všem účastníkům bych chtěla moc poděkovat  a popřát, aby i nadále pokračovali ve zpěvu s radostí a chutí.

Za ZŠ a G Vodňany Štěpánka Suchanová.