Den s chemií pro 8. D

Obrzek - Den s chemií pro 8. D    

Žáci 8. D měli možnost navštívit blok nazvaný Den s chemií. Podle jejich reakcí se jim dvě hodiny strávené s chemickými pokusy velmi líbily.

3. června jsme měli Den s chemií. Program byl dobrý, za správné odpovědi jsme dostávali odměny, později i klíčenky a tabulky prvků. Viděli jsme hodně zajímavých pokusů, např. výbuch střelného prachu, zkoušeli jsme, co nejrychleji hoří, pak nám paní udělala zmrzlinu.

Lilly, 8.D

 

V pátek 3. června jsme měli první dvě vyučovací hodiny přednášku o chemii. Nejdříve jsme se zapsali a pak nám dvě slečny z vysoké školy v Praze ukazovaly různé pokusy. Míchaly tam k sobě různé látky, jako např. barvy na semafory, a když jste s tím pak zatřásli, tak se ty barvy měnily. To samé pak dělaly s ohněm.  Pak jsme zkoušeli, co nejrychleji shoří, byl to kus papíru, který byl natřený citronem. Také tam zapálily kousek střelného prachu, který vybuchl a pak tam byla docela mlha. Jedna holčina tam začala něco vytvářet v misce a pak jsme zjistili, že je to zmrzlina, která byla výborná, ale měla v sobě takové kousíčky. Nakonec tam dělaly pokusy s neonovými věcmi. Za odměnu jsme dostali bonbony a tabulku prvků. Moc se mi to líbilo.

Iveta, 8. D

Představení se mi velmi líbilo, byly tam zase nové věci, např. střelný prach, který zapálili. Ten výbuch udělal tlakovou vlnu. Pak nám ukazovali další látky.

Petr, 8. D

Byli jsme pozváni na Den s chemií. Ukazovali nám tam různé pokusy s plamenem a potom i se střelným prachem. Ten pokus byl snad nejlepší, paní přiložila oheň ke střelnému prachu a on vybouchnul. Potom jsme viděli, jak funguje suchý led. Udělali nám zmrzlinu ze suchého ledu a smetany. Zmrzlina nám všem chutnala. Nejvíc se mi líbil asi pokus se střelným prachem. Paní si pak pozvaly k sobě tři kluky a ti zjišťovali, co nejrychleji hoří. Zkoušeli např. papír, papír napuštěný benzínem a bavlnu. Moc se mi to líbilo.

Adéla, 8.D

Dnes ráno jsme šli na Den s chemií. Pokusy jsme dělali v učebně v novém pavilonu. Dělali jsme spoustu pokusů, které byly zajímavé. Vždycky jsme třeba udělali nějaký pokus, pak jsme si o něm chvíli povídali, proč se to stalo. Nejvíc se mi líbil pokus se střelným prachem, který se rozpálil a bouchnul. Dále jsme dělali pokusy s ohněm. Dokonce se uvařila i zmrzlina, která byla vanilková a moc dobrá. Den s chemií se mi moc líbil.

Matyáš, 8. D

Se žáky shrnula třídní učitelka Mgr. Jana Vršecká

Fotogalerie