4.B na dopravním hřišti

Obrzek - 4.B na dopravním hřišti    

V pondělí 14.11. jsme se ráno v půl 8 s žáky nesetkali ve škole, ale na vlakovém nádraží, odkud jsme chvíli před 8 vyrazili směr Prachatice, abychom se vydali na dopravní hřiště. Tady nás v DDM čekal ředitel místní policie, aby se s žáky věnoval teoretické části dopravní výchovy.

 

Děti vždy shlédly určité video zaměřené na různé dopravní situace – vjíždění do vozovky, brždění ve vozovce, zatáčení, dopravní značky, ale také povinnou výbavu jízdního kola. Poté si s instruktorem důležité informace ještě zopakovali a dovysvětlili.

Děti si také některé dopravní situace zkoušely simulovat. Společně si vytvořili „křižovatku“ z polštářů a zde nacvičovaly pravidlo pravé ruky, přednost v jízdě, a hlavně dodržování bezpečnosti.

Na jaře děti čeká praktická část přímo na dopravním hřišti, kde získané informace uplatní v terénu.

Děti byly šikovné a ještě cestou zpět na vlak poznaly všechny značky, které jsme cestou potkali.