4.B na dopravním hřišti

Obrzek - 4.B na dopravním hřišti

Ve čtvrtek 11.května jsme se s naší třídou sešli na vlakovém nádraží, abychom podruhé během toho školního roku vyrazili směrem do Prachatic na dopravní hřiště.

Protože už děti za sebou měly teoretickou část, kdy se učily používat pravidla silničního provozu a poznávat dopravní značení, bylo na čase, aby si své znalosti vyzkoušely prakticky při jízdě na kole.

Vybaveni cyklistickou helmou a instrukcemi od pana policisty, který celý kurz vedl, žáci usedli na kolo a rozjeli se po dopravním hřišti plném značek a křižovatek.

Po těchto jízdách děti absolvovaly závěrečný test a po úspěšném zvládnutí obdržely Průkaz cyklisty. Všichni žáci test zvládli a mohli se z průkazu radovat.

Cestou na nádraží jsme si ještě jako odměnu nadělili výbornou zmrzlinu a spokojeně se vrátili domů.

Dětem přeji hodně příjemně najetých kilometrů.

Alexandra Jedlisková, Jana Roušalová