Týden plný akcí se 4.B

Obrzek - Týden plný akcí se 4.B    

V úterý 16.5. se nejen žáci 4.B, ale všechny třídy naší školy, vydali na Sokolskou louku ve Vodňanech, kam nás přijeli navštívit pracovníci ze skupiny Zeyferus se svými nádhernými dravci.

Ve čtvrtek 18.5. se obě třídy čtvrťáků z Alešovky sešly ráno před školou, aby vyrazily na výlet do Science Centra Techmánie v Plzni.

V pátek 19.5. jsme zakončili týden plný akcí návštěvou na MEVPISu ve Vodňanech, kde pro žáky čtvrtých a pátých tříd byly připraveny tři stanoviště.

 

Setkání 4.B s dravci na Sokolské louce

Pořadatelé dravé ptáky rozdělili do dvou skupin a ke každé připravili poutavý výklad, informace o daném dravci, různé zajímavosti, ale i vtipné historky. Děti si také mohly zasoutěžit o kalendář, magnet a další předměty.

Žáci měli možnost vidět např. poštolku, sokola, káně, supa, orla, různé druhy sov a další krásné ptáky. Nejatraktivnější částí akce byly rozhodně ukázky letu dravců, způsob jejich lovu nebo vypuštění a přivolání zpět těchto krásných zvířat.

Celá akce byla velmi hezká, děti si dozvěděly nové věci a jelikož nám počasí přálo, všichni jsme si prožili dvě fajn hodiny. Děkujeme!

Jedlisková Alexandra 4.B

 

Exkurze 4.AB Techmánie Plzeň

Po dvou hodinách v autobuse jsme dorazili do cíle, kde se děti konečně mohly naplno ponořit do světa vědy a techniky. Vyzkoušely si mnoho interaktivních prvků, které Techmánie nabízí, zejména v oblasti fyziky, chemie nebo biologie. V určený čas ještě děti čekala návštěva 3D planetária a vzdělávací film o vesmíru. Poté žákům zbylo ještě dost času důkladně si projít celou budovu Techmánie a vyzkoušet vše, co je lákalo a co je nejvíce zaujalo.

Myslím, že všichni si výlet opravdu užili a zažili i hodně legrace.

Jedlisková Alexandra, 4.B

 

Objevárium MEVPIS 4.B

Na prvním si děti mohly vyrobit různé výrobky, náramky na ruku, zvířátka z kartonu nebo obrázky z provázků.

Na druhém stanovišti si žáci mohli stavět ze stavebnice nebo lega, vyrábět z recyklovaných materiálů, ale i vyzkoušet práci programování na notebooku.

Poslední stanoviště bylo zaměřeno na ochranu přírody. Nejprve žáci shlédli film o invazivních druzích živočichů a rostlin, pak si prohlédli živé raky a dozvěděli se něco o nich, zkoušeli „bojovat“ s rakem červeným nebo „sestřelit“ invazivní druh na plechovkách.

Program byl moc hezký a žáky velmi bavil.

Jedlisková Alexandra 4.B