Zajímavé akce v ŠD

Obrzek - Zajímavé akce v ŠD     V prvním listopadovém týdnu se v ŠD Alešova uskutečnily hned dvě akce. První byla 2.11., kdy nás na školním dvoře navštívili policisté z Protivína. Děti si vyzkoušely helmu, obušek, pouta, vestu a křížem krážem prolezly policejní auto. Zkusily, jaké to je mluvit do vysílačky a ptaly se policistů na nejrůznější otázky. Zpět do družiny odcházely velice nadšené a spokojené.

 

Druhá akce byla v pondělí 6.11., kdy naše ŠD navštívila tělocvičnu na základní škole Bavorovská. Zde na nás čekal pan Jareš se svým kolegou a přivezli s sebou 13 papoušků. Se všemi jsme se postupně seznámili a každý s nich předvedl něco zajímavého. Z některých dětí se pak staly asistenti a pomáhaly například papoušky krmit, nebo jen držely ruku a papoušek jim zobáčkem jemně kloval náušnici a podobně. Nakonec jsme se vyfotili s velkým papouškem Ara. V listopadu nás ještě čeká návštěva krmelce na cyklostezce směr na Pražák a celý měsíc nacvičujeme vánoční písně, které 2. prosince budeme zpívat v kostele při příležitosti školního jarmarku na který jste srdečně zváni.

Děkuji svým kolegyním v ŠD Alešova, Lenka Krausová