Lyžařský kurz na Lipně

Obrzek - Lyžařský kurz na Lipně     Druhý lednový týden patřil sedmákům ZŠG Alešova, kteří vyjeli na lyžařský kurz na Lipno. Předpověď počasí byla velice mrazivá, ale naštěstí sluníčko svítilo celý týden, tak se pocitová teplota šplhala k plusovým hodnotám. V pondělí se děti rozdělily do dvou skupin dle zdatnosti. První skupinu vedl zkušený instruktor, pan učitel Vlastimil Šmidmajer a druhou skupinu paní vychovatelka Lenka Krausová. Na zdravotní stav bedlivě a starostlivě dohlížela paní učitelka Renata Šmidmajerová

 

V úterý se po dopoledním lyžování děti ze druhé skupiny rozdělily ještě na dvě a většina už vyjela lanovkou na velkou sjezdovku. Byl to pro začínající lyžaře velký zážitek. Každým sjezdem a dnem se děti zlepšovaly a zlepšovaly. Ve středu byl třetí kritický den a proto jsme všichni po obědě vyšli na procházku do Stezky v korunách stromů a pak kolem Lipenské přehrady. Každý večer jsme měli naplánovaný program v podobě her v týmech. Všechny děti se naučily lyžovat, což bylo hlavním cílem. Byli jsme ubytováni v krásném hotelu Slunečná louka, který byl hned vedle sjezdovky. Myslím, že se celý kurz vydařil a dětem se nechtělo jet domů.