Mladí vodňanští šachisté se v Nových Hradech neztratili a jsou 5. v kraji

Obrzek - Mladí vodňanští šachisté se v Nových Hradech neztratili a jsou 5. v kraji     V úterý 20.2.2024 vyjeli mladí vodňanští šachisté z kroužku při ZŠG Vodňany na krajský přebor škol v šachu do Nových Hradů s cílem vylepšit loňské 7. místo v kategorie A, což byla soutěž pro první stupeň základních škol. Kluci hráli ve složení Štěpán Manzyuk, Vojta Hryzbil, Lukáš Lang, Ruda Tischler a náhradník Vítek Křivánek (hrálo se na 4 šachovnicích).

 

Vhodně se během turnaje prostřídali a celou dobu bojovali o přední umístění, hrálo se s tzv. olympijským způsobem neboli hlavním kritériem byly body z jednotlivých partií. K medailovému umístění chybělo nakonec málo – stačilo v posledním kole jakkoliv vyhrát. Bohužel prohráli (1:3), přesto si odvezli domů krásné 5. místo z 10 družstev. 

Kluci si turnaj užili včetně cesty vlakem (do Nových Hradů to není zrovna blízko) a v místě podávaného oběda, kterým byl klasický vepřový řízek. Děkuji vedení školy za finanční podporu a vyslání doprovodu paní Radky Mickové, které též děkuji za pomoc s turnajem.

Na fotkách dobrá nálada před prvním kolem a vyhlášení turnaje – po levé straně trenér Mgr. Ing. Martin Klicnar, po pravé straně ředitel turnaje, starosta Nových Hradů Mgr. Vladimír Hokr.

Výsledky turnaje v různých náhledech jsou dostupné na těchto adresách:

https://chess-results.com/tnr895659.aspx?lan=5&art=0&rd=7&turdet=YES

https://chess-results.com/tnr895659.aspx?lan=5&art=63

https://chess-results.com/tnr895659.aspx?lan=5&art=632024 .

Martin Klicnar, trenér 3. třídy.