Návštěva ze Slovinska v 5.B

Obrzek - Návštěva ze Slovinska v 5.B    

V půlce března k nám do školy zavítala návštěva až ze Slovinska. Přijela se k nám podívat skupina studentů a jejich učitelů, pro které byl na celý týden připraven hezký program plno výlety a aktivitami.

První den v pondělí žáci navštívili přímo naši třídu 5.B, kde se zúčastnili hodiny českého jazyka a matematiky. Páťáci se chopili příležitosti vyzkoušet svoje znalosti angličtiny a hned o přestávce se se zahraničními studenty zkusili seznámit a popovídat si.

 

V hodinách češtiny i matematiky byly připraveny aktivity, aby se i slovinští žáci mohli zapojit a pracovat ve skupinách s našimi žáky. Musím pochválit všechny děti, že se snažily spolupracovat a pomáhat si.

Ve středu se jedna část naší třídy dopoledne setkala se slovinskými dětmi při procházce městem a odpoledne se druhá část účastnila programu na Mevpisu, kde si všichni užili připravený program a páťáci procvičili konverzaci v angličtině.

Děkujeme za návštěvu a doufáme, že se u nás dětem líbilo.

Jedlisková Alexandra