Exkurze páťáků ve Slovinsku

Obrzek - Exkurze páťáků ve Slovinsku     Osm páťáků z Bavorovské a osm z Alešovy školy se zúčastnilo výjezdu do partnerské školy v Ljublani. Po nočním přejezdu jsme první dopoledne našeho pobytu strávili ve škole, kde jsme se zúčastnili několika hodin slovinské výuky. Někdo byl na hodině tělocviku, někdo na výuce chemie, hudební výchovy či výtvarné výchovy.

 

Odpoledne pro nás byla připravena hra na Ljublaňském hradě. Pomáhali nám i slovinské děti ze školy - společně jsme kolem hradu plnili různé úkoly. Bohužel nám nepřálo počasí, ve středu jsme tedy místo výletu na jezero Bohinj, vyrazili do aquaparku. Náhradní program si děti dostatečně užily...a to je ještě odpoledne čekala procházka do historické části města. V přírodovědném muzeu jsme v angličtině absolvovali velmi zajímavý výukový program. V posledním dopoledni jsme opět byli ve škole spolu se slovinskými dětmi na jejich výuce. Děti měly možnost si i vzájemně "popovídat" anglicky, a některé z nich byly opravdu  šikovné. Následně jsme se přesunuli do ZOO.... i tam byl velmi zajímavý program o zvířatech, samozřejmě v angličtině.  Odpoledne nás ještě vzala naše průvodkyně celým pobytem p. učitelka Mansa do počítačového muzea......jistě velkým zážitkem bylo sestavování PC, resp. jeho některých součástek do prázdného počítače - takže se šroubovalo, zapojovalo, sestavovalo, aby vše pasovalo. Zbytek večera jsme strávili ve školní knihovně, dobalili kufry....a huráááá na nádraží, a nočním autobusem  zpět do Českých Budějovic. Zážitků bylo mnoho, budeme je jistě všichni dlouho vstřebávat.     D. Petrášová

Fotogalerie