Co je to Sladovna? Kde ji najdeme?

No, je to otevřený kulturní prostor, kde se pořádají zážitkové výstavy především pro rodiny s dětmi. Nachází se v historickém centru města Písek.

Za snahu a píli v 1. pololetí  a za skvělé vysvědčení  mohli žáci 1.C a 1.D za odměnu navštívit ve Sladovně výstavu Včela – tajuplný výlet za sluncem. Děti zde zažívaly úl všemi smysly. Zjišťovaly, jak to v úle hučí, voní a jak chutná med. Mohly se věcí dotýkat, osahat si je. Vyzkoušely si roli dělnice i trubce. Nakonec je zavolala i královna, která je poprosila, aby zabezpečily úl potravou a vším, co je potřeba. Pak se může narodit nová královna a část úlu může vyletět dál za sluncem, za novým životem a včelím společenstvím.

Ve druhé části jsme ve svíčkárně a mýdlárně RODAS barvili svíčky a vrstvili koupelovou sůl do lahviček.

Moc se nám náš výlet líbil. Šťastni a spokojeni jsme se vraceli plni zážitků do školy.