Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 22. 3. 2023

Veselé zoubky v 1.E

Obrázek - Veselé zoubky v 1.E     Jak se správně starat o své zoubky, aby byly zdravé? To už naši prvňáčci dobře znají a to díky preventivnímu projektu Veselé zoubky. Součástí projektu byl interaktivní program, kde se děti pomocí zajímavých úkolů, kvízů a doplňovaček seznámily se zásadami prevence a péče o zuby.

vyvěšeno od: 20. 3. 2023

Jak jsme se vydali do doby bronzové

Obrázek - Jak jsme se vydali do doby bronzové     V pátek 10. března jsme strávili část vyučování ve vodňanské Městské galerii na komentované prohlídce výstavy „Jak se žilo v době bronzové“. V krátkém filmu jsme se seznámili se způsobem tehdejší výroby bronzových předmětů. Prohlédli jsme si spoustu zajímavých předmětů, které byly běžnou výbavou lidí v době bronzové (zbraně, oděvy, nádoby, šperky). Dozvěděli jsme se, jakými potravinami se tehdy lidé nejčastěji živili. Zkusili jsme si umlít mouku z pšenice na velkém kamenném mlýnku. Ve vitrínách jsme si prohlédli skutečné vykopávky z doby bronzové z nedalekého okolí Vodňan. K výstavě jsme se v následujícím týdnu ještě vraceli, např. při matematice nad pracovním listem o době bronzové. Při dramatické výchově jsme si vzájemně sdělovali zážitky z výstavy.

Anglické divadlo Fun Fair Mystery

Obrázek - Anglické divadlo Fun Fair Mystery

Dne 15.3.2023 žáci 4. a 5. ročníků měli možnost shlédnout anglické divadelní představení Fun Fair mystery.

Děti se staly aktivními agenty, kteří měli v průběhu představení vyřešit záhadu – kam se ztratila asistentka Kiki. Na základě různých indicií přehrávaných v pomyslných videích, odhalovali skutečnosti jejího zmizení. Mezi hlavní podezřelé patřil vlkodlak, upír, klaun a doktor Frankenstein. Tyto postavy jim měly objasnit, co se s Kiki stalo.

Žáci měli jedinečnou možnost slyšet v mluveném projevu rodilé mluvčí, reagovat na jejich pokyny.

V galerii naleznete výtvarné ztvárnění tohoto představení očima žáků 4. D.

Workshop – SOU Písek

Obrázek - Workshop – SOU Písek     Začátkem března proběh ve spolupráci se SOU Písek workshop pro žáky šestých a sedmých ročníků na Bavorovské. Během programu si žáci zhotovili dřevěný výrobek.
J. Straka

vyvěšeno od: 2. 3. 2023

Exkurze žáků 9. ročníku

Obrázek - Exkurze žáků 9. ročníku

V posledním lednovém týdnu nového roku navštívili žáci devátého ročníku dvě střední školy, aby se seznámili s jejich studijními obory. Své dojmy vyjádřili takto:

Dne 25. ledna 2023 jsme navštívili Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu ve Volyni. Nejdříve nás vzali do obrovské místnosti s mnoha židlemi. Tam nám promítli film o škole, ukázali, co vše postavili, sdělili výhody studia atd.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 22. 2. 2023

1. POLOLETÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

vyvěšeno od: 15. 2. 2023

Badatelské odpoledne na Bavorovské

Obrázek - Badatelské odpoledne na Bavorovské

Ve středu 8. února 2023 proběhla v ZŠG Vodňany v pavilonu X v Bavorovské ulici akce Badatelské odpoledne. Vzhledem k tomu, že rodiče zatím neměli možnost si nový pavilon prohlédnout, rozhodli jsme se jim ho představit právě při této akci.

Pedagogové i žáci se ve 14 hodin rozešli do jednotlivých odborných učeben, ve kterých měli připravené ukázky dle svých aprobací.

vyvěšeno od: 9. 2. 2023

Projekt Hrdá škola: Den bez batohu

Obrázek - Projekt Hrdá škola: Den bez batohu     Základní škola a Gymnázium Vodňany se v letošním školním roce zapojila do projektu Hrdá škola. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je přinášet inspiraci ze zahraničních škol k nám, podpořit české školství a sblížit lidi na školách.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 6. 2. 2023