vyvěšeno od: 19. 9. 2024

vyvěšeno od: 16. 9. 2024

Chvilka s knihou v 2.B

Obrázek - Chvilka s knihou v 2.B

V loňském školním roce se prvňáčci pilně učili číst. Své dovednosti si vyzkoušeli o letních prázdninách. Vybrali si knihu a pustili se do čtení. Četli pohádky, příběhy, básničky, komiksy,… zkrátka to, co se jim líbí. Někdo přečetl knihu celou, někdo část. Byla jsem velmi mile překvapená, s jakou lehkostí o své knize děti vyprávěly, když před třídou svou knihu představovaly. Ve druhé třídě budeme dále techniku čtení vylepšovat a lásku ke knihám prohlubovat.

Jana Novotná

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 15. 9. 2024

Provoz ŠD na Bavorovské

Obrázek - Provoz ŠD na Bavorovské

vyvěšeno od: 14. 9. 2024

Příměstský tábor

Obrázek - Příměstský tábor     I o letošních prázdninách proběhl při školní družině příměstský tábor "Lehce sportovní 3".Hned v pondělí jsme si šli zacvičit do tělocvičny k Leni Švecové, kde si děti vyzkoušely základy aerobiku a protáhly celé tělo. V dalších dnech jsme v Písku zvládli lezecké centrum Lezetop a laser arénu. V Českých Budějovicích vystoupali na Černou věž a zaskákali si v Jump Family. A protože v tomto týdnu panovalo opravdu horké počasí ,pozměnili jsme trošku program a šli se koupat na místní koupaliště Škorna. Tábor děti zvládly skvěle, dá se říct bez napomínání, takže velká pochvala pro VŠECHNY.

vyvěšeno od: 3. 9. 2024

Nabídka kroužku ve školní družině na budově Alešova

Obrázek - Nabídka kroužku ve školní družině na budově Alešova

Další informace ZDE.

vyvěšeno od: 26. 8. 2024

Pasování na čtenáře 1.C

Obrázek - Pasování na čtenáře 1.C     Ve středu 19. června byli všichni prvňáčci z 1. C v Bavorovské ulici pasováni na čtenáře. V Knihovně G. Vodňanského nás přivítaly paní knihovnice L. Dušková a Kateřina Klasová. Velice poutavě vtáhly děti do příběhu dětské knížky, při které děti plnily různé úkoly a zároveň dokázaly, že už umí opravdu číst. Závěrem byly děti pasovány na čtenáře a obdarovány krásnými dárky. Velice děkujeme za příjemně strávený čas v knihovně, kam se snad budou naši malí čtenáři rádi vracet.

vyvěšeno od: 28. 6. 2024

Safari

Obrázek - Safari

20.června jsme ve ŠD zakončili školní rok tentokrát na téma „Výlet na Safari“.

I když se na Safari doopravdy nejelo a zůstalo se v areálu školy, odpoledne jsme si užili díky krásnému počasí. Lvi, opice, žirafy, sloni a zebry si mezi sebou zasoutěžili, zjistili o sobě nějaké informace, namalovali trička a nakonec opekli špekáčky…

Krásné slunečné léto přeje ŠD-Bavorovská.

Přespávačka

Obrázek - Přespávačka

Ve středu 26.6. jsme se na Výstavce rozhodli poznat školu v jiném světle (spíše nesvětle) a uspořádali jsme družinovou přespávačku. Ale než jsme zalezli do spacáků, tak jsme si na zahradě školy upekli špekáčky a po večeři následovalo pravé letní kino s popcornem a chipsy. Jako doprovodný program jsme měli ještě diskotéku a nejstarší třeťáci si pro nás připravili vtipné loutkové divadlo. A aby cesta na kutě nebyla jednoduchá, byla pro děti připravená malá bojovka, kterou všichni hravě zvládli. Pro nás pro všechny to byl velice vydařený závěr tohoto roku. Přejeme Vám všem krásné prázdniny!

ŠD Výstavka

Šesťáci navštívili Zoo Praha

Obrázek - Šesťáci navštívili Zoo Praha

Žáci 6.A a 6.B třídy včera prožili nezapomenutelný den v Zoo Praha. Někteří z nich zde byli poprvé a byli překvapeni velikostí hrochů, slonů a velemloků. Fascinujícího zážitku se dočkali u goril, kde měli možnost sledovat jejich krmení s komentáři o každém členovi tlupy. U výběhu ledních medvědů se podívali na impozantní šelmy během jejich oběda. Stihli jsme také lachtaní show a projít se v pavilonu Darwinův kráter a navštívit Ostrov lemurů. Celý výlet byl nejen zábavný, ale také velmi poučný, a žáci odjížděli domů plní nových poznatků a zážitků.

Projektový den 6.A a 6.B – Sportem ke zdraví

Obrázek - Projektový den 6.A a 6.B – Sportem ke zdraví

V pondělí 24. června se na hřišti v Chelčicích konal sportovní den pro žáky 6. tříd. Tento den byl plný napětí, soutěžního ducha a spolupráce. Děti si měly možnost vyzkoušet své dovednosti ve dvou oblíbených sportech: vybíjené a fotbalu. V prvním kole vybíjené excelovala děvčata. V odvetném zápase se podařilo chlapcům hned na začátku vyřadit několik klíčových hráček a právem zvítězili.  Bez ohledu na výsledky zápasů byl nejdůležitější týmový duch, fair play a radost ze společného sportování. Den byl skvělý a jsme na naše žáky velmi hrdí. Poděkování patří obci Chelčice, která nám poskytla zázemí pro naši akci.