vyvěšeno od: 20. 11. 2018

První sníh s 5.C

Dnes napadl první sníh. Tak jsme museli alespoň na chvilku vyjít ven a vyzkoušet první koulovačku a postavit sněhuláka!
5.C

vyvěšeno od: 19. 11. 2018

Pozvánka na Vánoční jarmark

vyvěšeno od: 15. 11. 2018

Okresní kolo florbalového turnaje

Dne 14. 11. 2018 ZŠ a Gymnázium Vodňany uspořádalo společně s AŠSK okresní kolo florbalu pro ZŠ v kategorii III – mladší žáci.
Florbalisté z Vodňan se po vítězství v základní skupině umístili až na 7. místě ze 14 družstev okresu v kategorii mladších žáků.

vyvěšeno od: 31. 10. 2018

Logická olympiáda

Během měsíce října probíhala nejen na naší škole, ale v celé republice, soutěž s názvem "Logická olympiáda". Někteří naši žáci se probojovali do krajského semifinále, které se bude konat v pátek 2. listopadu v Českých Budějovicích, všem držíme palce.
Postupující žáci.

Aktuality Družina

vyvěšeno od: 19. 10. 2018

Bramborobraní

Školní rok už se dávno rozjel na plné obrátky a v říjnu konečně i školní družina, s ní spojené kroužky a různé akce. Takovou první větší akcí, která ve ŠD proběhla, bylo tzv. BRAMBOROBRANÍ.

vyvěšeno od: 8. 10. 2018

BezvaDen v Základní škole a Gymnáziu Vodňany

Rodiče, přátelé a příznivci naší školy měli dne 4. října možnost přijít se svými dětmi strávit příjemné odpoledne naplněné různorodými aktivitami, které spolu se žáky připravili pedagogové ve všech budovách školy.

vyvěšeno od: 8. 10. 2018

Turistický kurz 6.DE

Na začátku nového školního roku čekal žáky obou 6. ročníků turistický a zároveň adaptační kurz na Šumavě ve dnech 10. – 12. září.

vyvěšeno od: 5. 10. 2018

Exkurze do Prahy

59 žáků naší školy s učitelským dozorem mělo ve středu 3.10. namířeno do Prahy. Cesta vedla na Hrad na dvě výstavy – Doteky státnosti a Stráž na Hradě pražském.

vyvěšeno od: 26. 9. 2018

ADAPTAČNÍ DEN PRVŇÁKŮ

Jsme ve škole jen několik týdnů, poznáváme nové prostředí, nové kamarády, začínáme se učit počítat i číst. Aby naše adaptace na školní docházku byla co nejjednodušší, zúčastnili jsme se kurzu pro žáky 1.C a 1.D ve Stožicích. Na celý den jsme se proměnili na indiány a vyráběli indiánské čelenky, malovali na trička, učili se píseň o indiánech a nechyběly ani indiánské válečné barvy na tváři. Indiáni závodili na rychlost, hráli si s padákem, zjišťovali, kdo je silnější při přetahování lanem. Odměnou nám bylo hledání sladkého pokladu. Ani se nám nechtělo domů, když pro nás přijeli rodiče.

vyvěšeno od: 22. 9. 2018

Středoškolský pohár v lehké atletice

V úterý 18. září 2018 se zúčastnili studenti Základní školy a Gymnázia Vodňany okresního kola středoškolského atletického poháru v Blatné.

Závodníkům a závodnicím se dařilo zlepšovat osobní rekordy a dosahovat velmi pěkných výsledků.

Fotografie a umístění zde.

Aktuality Družina

vyvěšeno od: 21. 9. 2018

Konec školního roku ve ŠD

21. června jsme pro děti ze ŠD v Bavorovské připravili zábavné odpoledne. Tentokrát pod názvem "Vzhůru na palubu". Na školním paloučku si děti vyrobily pirátská trička, čepice a dalekohledy. Takto připraveni „na palubu“ jsme přivítali rodiče, kteří si přišli navečer se svými piráty opékat špekáčky. Večer čekalo děti ještě hledání pokladu a tolik očekávané spaní ve školní tělocvičně.

vyvěšeno od: 15. 9. 2018

Slavnostní otevření atletického oválu

V úterý 11. září proběhlo okresní kolo atletického čtyřboje a zároveň byl slavnostně otevřen atletický ovál v areálu školy na Bavorovské ulici. Osobností, která salvnostně otevřela atletickou dráhu, byl český reprezentanta ve víceboji Adam Sebastian Helcelet.
Výsledky atletického čtyřboje a fotografie najdete níže.

vyvěšeno od: 14. 9. 2018

Jazykově poznávací zájezd Velká Británie a Belgie 2018

Naše škola uspořádala pro zájemce z řad žáků a studentů velice zajímavý a poučný zájezd do zahraničí. Společně s pedagogickým dozorem postupně navštívili památky v Belgii a Velké Británii. Podrobnější zážitky si přečtěte v tomto článku.

vyvěšeno od: 3. 9. 2018

Zvonění

Od nového školního roku se na všech budovách školy sjednotil čas zvonění.

1. hodina: 8:00 - 8:45
2. hodina: 8:55 - 9:40
3. hodina: 10:00 - 10:45
4. hodina: 10:55 - 11:40
5. hodina: 11:45 - 12:30
6. hodina: 12:35 - 13:20
7. hodina: 13:25 - 14:10
8. hodina: 14:15 - 15:00

vyvěšeno od: 3. 9. 2018

BezvaDen

Srdečně zveme děti s rodiči a prarodiči na BezvaDen, kde naši pedagogové připraví společně s žáky sportovně pohybové soutěže, hudební aktivity a vědomostní soutěže družstev.
Více informací níže.

vyvěšeno od: 21. 8. 2018

Volné pracovní místo

vyvěšeno od: 7. 8. 2018

vyvěšeno od: 15. 7. 2018

Úřední hodiny kanceláře školy

vyvěšeno od: 29. 6. 2018

Den s myslivcem

Tento školní rok jsme měli u nás ve škole dvakrát myslivecký výukový program – na podzim a teď v červnu. Myšlenka zapojit se do vzdělávání našich žáků přišla od Miloslava Vaněčka, mysliveckého hospodáře Mysliveckého sdružení Blyštice – Vodňany, z.s. Naše druhé setkání se uskutečnilo ve středu 20. června, ten den nám počasí opravdu přálo, a tak celý dopolední program mohl proběhnout venku v areálu ZŠG v Bavorovské ulici.

vyvěšeno od: 25. 5. 2018

Jazykově poznávací zájezd Velká Británie a Belgie 2018

• Základní škola a Gymnázium Vodňany oznamuje, že jazykově poznávací zájezd do Velké Británie a Belgie se uskuteční.
  • V současné době má škola ještě několik volných míst, na které hledá účastníky z řad žáků, sourozenců i rodičů. V případě zájmu se obraťte na Mgr. Annu Tíkovou, Mgr. Ivu Kubičkovou nebo na Mgr. Filipa Marka.
  • Finanční částku uhraďte do Školní online pokladny do 22. 6. 2018. Pokud pojede z jedné rodiny více účastníků, tak vloží peníze na konto žáka, který má účet ve Školní online pokladně.
  • více o akci zde.