vyvěšeno od: 6. 3. 2018

ZŠ Bavorovská Gymnázium

vyvěšeno od: 5. 3. 2018

Zápis do prvních tříd (aktualizováno)

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2018/ 2019 se bude pro všechny součásti školy konat v budově Alešova, a to v pátek  6.4.2018 od  13:00  do 17:00 a v sobotu 7.4.2018 od 9:00 do 11:00

vyvěšeno od: 3. 3. 2018

Talent Jihočeského kraje 2017

Srdečná gratulace patří našim třem žákyním, které byly oceněné v soutěži Jihočeský Talent.

Eliška Kotlínová, 1. VG - 3. místo kategorie hudební

Aneta Pavlíčková, 1. VG - 3. místo kategorie taneční

Vanda Piačková, 4. VG -  3. místo kategorie humanitní

odkaz na Českobudějovický deník

vyvěšeno od: 28. 2. 2018

Oznámení – informace o pracovním místě

Základní škola a Gymnázium Vodňany

hledá pracovnici/pracovníka na pozici

ekonom

Předpokládaný nástup: 1. 6. 2018

Platové zařazení: 10. platová třída, plný úvazek

Vzdělání: VŠ v bakalářském studijním programu ekonomického směru nebo VOŠ v ekonomickém směru

Požadavky: schopnost finančního řízení organizace, znalost podvojného účetnictví, znalost práce na PC na dobré úrovni, schopnost komplexního přístupu, analytické a logické myšlení, samostatnost, pečlivost, zodpovědnost, ochota učit se novým věcem

Životopis zasílejte do 11. 3. 2018 na emailovou adresu kancelar.bavorovska@zsgvodnany.cz
případné dotazy na tel. čísle 383 313 411

vyvěšeno od: 27. 2. 2018

Lyžařský kurz

Je 11. 2. 2018, a protože čas letí rychleji než voda v Blanici, rok se s rokem sešel a my stojíme opět na školním dvoře a chystáme se již po několikáté pokořit Krušné hory svým lyžařským uměním. Naše výprava je tentokrát velmi početná – 44 studentů nižšího stupně gymnázia, čtyři instruktoři a zdravotnice.

vyvěšeno od: 27. 2. 2018

Děti dětem aneb výtvarné tvoření pro LIDICE

V únoru letošního roku se učitelky výtvarné výchovy na naší škole rozhodly zapojit do výtvarné soutěže, kterou organizuje Památník obce Lidice.

Děti s rodiči se účastnili tvořivého odpolednem, jehož cílem bylo vytvořit kolekci obrazů, které budou zdobit vstupní schodiště naší školy v ulici Alešova.

vyvěšeno od: 26. 2. 2018

Karneval 2018

Žáci osmých tříd si pro své mladší spolužáky přichystali karneval. Zábavné odpoledne plné her a tanců proběhlo ve čtvrtek 15. února v tělocvičně na Bavorovské. Na nejlepší masky a na vítěze soutěží čekala sladká odměna.

vyvěšeno od: 19. 2. 2018

Puťáček

V pátek 9. února se všechna oddělení družiny vydala na Puťáček. Vláčkem jsme dojeli na Pražák, kde jsme se po křupavém sněhu a plnýma rukama různých dobrot vydali ke krmelci. Protože se na nás celou dobu sluníčko usmívalo, šlo se nám o to veseleji. Krmelec jsme naplnili až po okraj. Po cestě nazpět jsme se nasvačili na pražáckém fotbalovém hřišti. S dobrým skutkem jsme se vraceli po cyklostezce zpátky ke škole.

Děkujeme všem dětem a rodičům, kteří přinesli dobroty pro zvířátka.
Za kolektiv ŠD, Lenka Krausová

Londýn 2018

Základní škola a Gymnázium Vodňany oznamuje, že z důvodu malého zájmu a nízkého počtu přihlášených se ruší dubnový zájezd do Londýna.

Právě vyhodnocujeme příčiny nezájmu. V nejbližší době nabídneme nový zájezd do Londýna s termínem uskutečnění v září 2018. Ještě v letošním školním roce (březen) uspořádáme nezávaznou informativní besedu pro rodiče.

Sladovna 2.CD

Dne 1.2.2018 navštívili žáci 2. ročníků Píseckou Sladovnu. Zde na ně čekal zábavný program: Mraveniště a divadelní představení Děti Lví srdce. Divadelní představení všechny děti velmi oslovilo, jelikož si mohly v připraveném ději zahrát. I přes to, že se v představení nemluvilo, dokázali herci všechny skvěle zaujmout. V mraveništi se pak děti naopak vyběhaly a vykřičely. Dětem se ve Sladovně moc líbilo a odjížděli domů se spoustou nových zážitků.

Návštěva 3.C na Gymnáziu

Po pololetních prázdninách zavítala 3.C na pavilon gymnázia, kde si prohlídla učebnu fyziky a chemie. Žáci si pod odborným vedením vyzkoušeli několik pokusů.

Plavání

Naši nejmenší žáci jezdili nebo ještě stále jezdí na plavecké výcviky do Prachatic a Písku. Se svými dojmy se někteří žáčci a žákyně chtěli podělit i s Vámi.

vyvěšeno od: 12. 2. 2018

Lyžařský kurz

Období zimních měsíců tradičně patří Lyžařským kurzům. Ani letos tomu není jinak. V lednu se do horských středisek jeli učit žáci 7. tříd. V únoru se chystají na hory žáci gymnázia.

vyvěšeno od: 5. 2. 2018

Časopis Myslivost

Jak už jsme na našich stránkách informovali, v listopadu na naší škole proběhla myslivecká beseda. Nyní přinášíme článek, který se objevil v renomovaném časopise Myslivost.

vyvěšeno od: 2. 2. 2018

Přijímací zkoušky nanečisto - výsledky

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto pod anonymním ID naleznete zde.

vyvěšeno od: 28. 1. 2018

Maškarní

vyvěšeno od: 20. 1. 2018

Přijímací zkoušky nanečisto 2018

• pro žáky po 5. ročníku (osmiletý obor)
  • pro žáky po 9. ročníku (čtyřletý obor)

Přijímací zkoušky nanečisto (test CERMATu) se uskuteční na našem gymnáziu ve čtvrtek 1. února 2018 od 08:00 hodin.

Přihlašování je možné prostřednictvím on-line aplikace (kapacita zkoušek nanečisto není omezena) do 31. 1. 2018

Cena: 50,- Kč. Úhrada bude možná výhradně hotovostně v den konání zkoušek 1. 2. 2018 do 08:00 hodin vždy v kanceláři gymnázia (Bavorovská 1046, 38901 Vodňany).

Výsledky budou zveřejněny pod anonymním ID na webu školy.

vyvěšeno od: 28. 12. 2017

Vánoční X-boj

K Vánocím neodmyslitelně patří tradice. Kromě zdobení stromečků, dobročinného jarmarku a pečení perníčků náleží k milým předvánočním zvykům na budově Alešova Vánoční x – boj.

vyvěšeno od: 24. 12. 2017

PF 2018

vyvěšeno od: 12. 12. 2017

Sportovní florbalový turnaj vodňanských SŠ 2017

V pondělí 11. prosince 2017 se uskutečnila další ze společných sportovních akcí pro studenty vodňanských středních škol (ZŠ a Gymnázium, SRŠ, TRIVIS a SOUs Vodňany). Hlavním pořadatelem této akce byla ZŠ a Gymnázium Vodňany.