Turistický kurz 6.C + 6.D

Na začátku školního roku měli žáci šestých ročníků naplánovaný turistický kurz. Letošní šesťáci mají nové kolektivy a tak se kurz nesl v duchu poznávání se. Při cestování se nám nevyhnuly výluky, ale vše jsme zvládli. Na hotelu na nás čekala příjemná obsluha a luxusní jídla. Počasí bylo přímo turistické, žádné horko ani zima. Všichni žáci zaslouží pochvalu, že se v přírodě i na hotelu chovali slušně a že prošli všechny trasy. Někteří překonali sami sebe a toho si cením nejvíce. Děkuji Dáše Šmídové a Hance Průchové za spolupráci při kurzu.

Vodácký kurz

Vodácký výcvik na Vltavě byl zahájen v pondělí 11.9. ve V. Brodu doplňujícím poučením o bezpečnosti při pobytu na kurzu a hydrologií pro záchranáře. Po rozdělení do kanoí, zvládnutí základního postavení a ovládání lodě již nic nebránilo v splutí prvního úseku Vltavy (Vyšší Brod – Rožmberk). Následně po obědové pauze splutí úseku Rožmberk – Branná.

Adaptační kurzy

První měsíc nového školního roku byl na naší škole ve znamení kurzů. Nové třídní kolektivy byli utužovány na adaptačních kurzech. Žáci prvních tříd základní školy, žáci primy i žáci kvinty z gymnázia si během kurzů užili mnoho zábavy a nevšedních zážitků.

vyvěšeno od: 19. 9. 2017

Mléko do škol

Cílem projektu je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků. Projekt je určen žákům základních a středních škol.

vyvěšeno od: 19. 9. 2017

Školní družina 17/18

Kroužky a harmonogram školní družiny - Alešova.

Kroužky a harmonogram školní družiny - Bavorovská a Výstavní.

vyvěšeno od: 15. 9. 2017

Adaptační kurz

Adaptační kurz pro prvňáčky z 1.A a 1.B proběhne ve středu 20.9.2017. Uskuteční se ve sportovním areálu Stožice. Rodiče si své děti vyzvednou v 15 hodin přímo na sportovišti Stožice. Těšíme se na dobré počasí a veselou náladu. :-))

vyvěšeno od: 8. 9. 2017

Organizace školního roku 17/18

Naplánované třídní schůzky, pedagogické rady, prázdniny, ... zde.

vyvěšeno od: 5. 9. 2017

Plavání

Rozpis plaveckých výcviků na školní rok 2017/2018 zde.

vyvěšeno od: 30. 6. 2017

Úřední hodiny pro veřejnost

Úřední hodiny jsou omezeny z důvodu plánové II. etapy výměny oken v budově v Alešově ulici a II. etapy rekonstrukce vstupní haly v budově školy v Bavorovské ulici.

Úřední hodiny zde.

vyvěšeno od: 22. 6. 2017

Indiánské léto

Předprázdninové období jsme ve ŠD využili k tomu, abychom se aspoň na chvíli proměnili v indiány a zažili nemalé dobrodružství. Ve čtvrtek 15. 6. jsme se sešli hned po vyučování ve svých družinách a řekli si základní informace a poté společně na školním paloučku.

vyvěšeno od: 7. 6. 2017

Vyhlášení studentské odborné činnosti - Nadace města Vodňan

V úterý 23. května došlo v prostorách Městského muzea a galerie k vyhlášení 18. kola soutěže ve zpracování témat studentské a žákovské odborné činnosti, kterou vyhlašuje Nadace města Vodňan. Této soutěže se pravidelně zúčastňují i žáci ze základní školy v Bavorovské ulici.

vyvěšeno od: 5. 6. 2017

Republikové atletické finále Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministryně školství – 49. ročník Poháru rozhlasu 6.6. 2017 v Kladně

Sportovci naší školy získali pro družstva v kategorii mladších a starších žáků dostatečný bodový zisk pro nominaci do republikového finále Poháru rozhlasu konaného 6.6.2017  Kladně.

vyvěšeno od: 5. 6. 2017

Putování filmovou krajinou 2017

Městský úřad ve Strakonicích, odbor Životního prostředí, každoročně vyhlašuje ekologickou soutěž, v jejímž závěru jsou vyhodnocené třídní kolektivy odměněny dvoudenním poznávacím zájezdem.

V letošním roce se třída 7. D ze Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech soutěže zúčastnila a vyhrála.

vyvěšeno od: 2. 6. 2017

Zoologický kurz 2.VG

Jako každý rok, kdy se třída sexta našeho gymnázia vydá na zoologický kurz do CHKO Třeboňsko, jsme se na zoologický kurz vydali i my. V úterý odpoledne po škole jsme se všichni měli sejít na dvoře v areálu školy a společně naložit batohy a naše kola, která tvořila povinnou výbavu každého z nás.

Více se dozvíte zde.

vyvěšeno od: 10. 5. 2017

Majáles 2017

Letošní ročník vodňanského majálesu se konal dne 12. 5. 2017 v areálu ZŠ a Gymnázia. Celou akci zahájil průvod městem v tematických kostýmech. Třídy I. NG až 2. VG následně sbíraly body v rozličných soutěžích a na závěr předvedly zdařilé scénky na téma dějin lidstva, kdy každá třída ztvárnila jinou etapu.

vyvěšeno od: 7. 5. 2017

Druhé kolo přijímacích zkoušek na Gymnázium

- do 1. ročníku osmiletého studia (po 5. třídě ZŠ)

- do 1. ročníku čtyřletého studia (po 9. třídě ZŠ)

- Uzávěrka přihlášek: do 11. 5. 2017

vyvěšeno od: 7. 5. 2017

Výsledky přijímacích zkoušek na Gymnázium

vyvěšeno od: 4. 5. 2017

Úspěch ve finanční gramotnosti

Soutěž Finanční gramotnost od roku 2009 vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v nejvyšší kategorii celostátních školních soutěží „A“. Cílem soutěže je naučit finanční gramotnost žáky základních škol a žáky středních škol. Finanční gramotnost je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

vyvěšeno od: 29. 4. 2017

Blik obhájil prvenství v kraji

V pátek 28. dubna 2017 proběhlo vyhlášení výsledků 7. ročníku jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. Vyhlášení probíhalo již tradičně v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

vyvěšeno od: 29. 4. 2017

Projekt Námořníci

V pondělí 10. dubna 2017 se žáci 7. C na tři hodiny proměnili v piráty a námořníky. V rámci výuky zeměpisných objevů se zúčastnili tříhodinového projektu na téma Námořníci. Převlékli se do námořnických triček, na hlavu nasadili čepice a šátky, oči si překryli černou páskou a pustili se do práce. Nejprve se rozdělili do čtyř skupin a každá skupina si vylosovala svého kapitána. Pak už následovaly různé úkoly, které ve skupinách musely splnit, aby získali výborné hodnocení. Sami žáci zhodnotili projekt takto: