Šachový kroužek

Obrzek - Šachový kroužek     Šachová výuka, kterou trpělivě provádí náš šachový oddíl na šachových kroužcích ve vodňanských základních školách, pokračovala začátkem kalendářního roku napínavým turnajem, který se hrál systémem každý s každým, na sedm kol s časem 2x15 minut na každou partii s přidáváním 5 vteřin za každý provedený tah.  

 

Děti projevily skrytou bojovnost a nečekanou houževnatost a soutěživost téměř v každém kole. Po urputných bojích na kroužku na ZŠ Alešova zvítězila Lucie Novotná – 6 bodů, na druhém místě se překvapivě se stejným počtem bodů umístil Jan Křenek, který se podstatně zlepšil ve hře i v chování u šachovnice a bronzovou příčku obsadil Milan Man.

     Na kroužku v ZŠ a G Vodňany v Bavorovské ulici se dá říci, že turnaj dopadl bez překvapení, protože na prvním místě se umístil Jakub Klicnar, na druhém místě Marek Heřman a třetí byl Tomáš Hrdlička. Děti na „bedně“ dostaly medaile a každý ze zúčastněných drobný čokoládový mls.

 

Obrzek - Šachový kroužek     Obrzek - Šachový kroužek     Obrzek - Šachový kroužek