Jan Amos by měl radost!
    Velikonoce patří k nejdůležitějším světovým svátkům a ke svátkům patří tradice. I na vodňanské základce v prostorách budovy Alešovy ulice se rádi držíme těch svých.
V letošním roce, kdy uběhne 400 let od vydání Komenského spisu Listové do nebe, si znovu připomínáme Učitele národů akcí, která nese jeho jméno.

Den podle Komenského ozdobilo na třináct aktivit, z nichž můžeme jmenovat oblíbeného Milionáře či novinku v podobě žolíků.
Zajímavou zkušenost si odnesli též účastníci Zlatého řezu, aktivity, věnované číslu 1,618, známého již starověkým učencům, které ve své tvorbě využívali například Johann Sebastian Bach či Leonardo da Vinci.
Závěr příjemného dopoledne obstarali deváťáci, kteří zorganizovali závod v běhu do schodů, jehož se zúčastnili nejen žáci, ale i sportovní nadšenci z pedagogického sboru. Závod se velmi vydařil a potvrdilo se, že předchozí velký úspěch Valentýnského plesu rozhodně nebyl náhodný.
Všichni žáci i učitelé si Den podle Komenského užili a již se těšíme na příští ročník.

Text i foto Mgr. Marek Bednář