Družina - aktuálně

Obrázek - Jazykové odpoledne

vyvěšeno od: 1. 3. 2024

Maškarní ples

Obrázek - Maškarní ples     Na maškarní ples jsme se jako 8. ročník připravovali týdny dopředu. Vyráběli jsme si sami výzdobu, nacvičovali jsme taneční vystoupení a mnoho dalšího. Při všech přípravách nám ovšem vždy byla nápomocná paní učitelka Soukupová, paní asistentka Kejšarová a paní asistentka Kozová a samozřejmě pan učitel Filip. Všichni jsme si navzájem pomáhali a díky tomu jsme vše zvládli rychle a hladce.

vyvěšeno od: 27. 2. 2024

Jazykové odpoledne

Obrázek - Jazykové odpoledne

vyvěšeno od: 20. 2. 2024

Den darování knih

Obrázek - Den darování knih

Ve středu 14. února 2024 jsme se rozhodli poprvé oslavit Mezinárodní den darování knihy. Chtěla bych poděkovat všem, kdo se této akce aktivně zúčastnili, především dívkám z 9. C Nele a Markétě, které si prošly svou dětskou knihovničku a přinesly nám velké množství knih pro menší děti. Ale pochvalu zaslouží všichni, kdo se rozhodli knihu věnovat. Za mě se akce povedla, což dokládám fotografií, a budu ráda, když si ji za rok zopakujeme.

Mgr. Jana Vršecká

vyvěšeno od: 14. 2. 2024

Přijímačky nanečisto

Obrázek - Přijímačky nanečisto

Ve středu 7. února 2024 jsme pro žáky 9. ročníku uspořádali přijímací zkoušky nanečisto. Vybrali jsme vzorové didaktické testy z matematiky a z českého jazyka, vytiskli záznamové archy a posadili budoucí studenty po jednom do lavice. Aby iluze přijímacích zkoušek byla dokonalá, pustili jsme jim i časomíru a nahraný organizační šum – např. kašlání, smrkání, posunování židle atd. To vše může žáky při testu rušit od soustředění, proto jsme připravili tyto simulace reálných zvuků.

vyvěšeno od: 14. 2. 2024

Den deskových her

Obrázek - Den deskových her

Ve středu 31. ledna 2024 proběhl v naší škole projektový Den her. Přinesli jsme si deskové i jiné hry a užili jsme si pěkné dopoledne.

V šestých třídách jsme uspořádali turnaj v dámě. Nejprve proběhla třídní kola, ze kterých vzešel jeden třídní vítěz. Pak se všichni šesťáci sešli nad herním plánkem a dva vítězové, Filip Procházka a Alisa Sanzharevska, se spolu utkali o celkové vítězství. Vyhrál Filip, kterému jsme pogratulovali a zatleskali. Pochvala ale patří všem dětem, které se do turnaje zapojily, celé dopoledne probíhalo v přátelské atmosféře a završili jsme ho rozdáním pololetního vysvědčení. Děkuji za spolupráci kolegyním paní učitelce Ivě Vokaté a asistentkám Petře Jílkové a Petře Chalupské, dětem za skvělou atmosféru a těším se na další podobnou akci.

Mgr. Jana Vršecká

vyvěšeno od: 8. 2. 2024

Fyzikální workshop

Obrázek - Fyzikální workshop     Začátek roku jsme si zpestřili návštěvou laboratoře fyziky na gymnáziu, kde nám paní učitelka Hunešová připravila zajímavý a pestrý program na dvě vyučovací hodiny. Zkusili jsme si vyrobit vlastní (mini)sopku, dozvěděli se něco o kapilárním vzlínání a pomocí filtračních papírků jsme chromatograficky rozložili barevné spektrum fixů. Také jsme se dozvěděli, že difúze je samovolné pronikání částic jedné látky mezi částice druhé látky a hned jsme si to i vyzkoušeli – různobarevné „Skittlesky“ jsme naskládali do kroužku na talířek, zalili do poloviny vodou a bez jakéhokoli pohybu se z nich začala uvolňovat rovnoměrně barva a vytvářely nádherné duhové obrazce. Nakonec jsme se dozvěděli, na jakém principu funguje plazmová koule. Děkujeme paní učitelce Hunešové za skvěle připravený workshop.
Za 4.C Miluše Livečková, třídní učitelka

vyvěšeno od: 5. 2. 2024

Recitační přehlídka - školní kolo

Obrázek - Recitační přehlídka - školní kolo     V letošním roce jsme se rozhodli obnovit tradici recitační soutěže. Byli jsme velmi mile překvapeni, že se školního kola zúčastnilo přes 20 žáků 1. stupně. Všichni účastníci si zaslouží velkou pochvalu. Pro porotu bylo obtížné vybrat nejlepší recitátory postupující do okresního kola, které se bude konat v březnu v DDM Strakonice. Z první kategorie (2. a 3. třídy) postupuje Ondřej R. a Magda H.. Ze 2. kategorie (4. a 5. třídy) budou naší školu reprezentovat Eliška V. a Eva Š. Všem budeme držet palce.

vyvěšeno od: 26. 1. 2024

Plavecký výcvik 2.E

Obrázek - Plavecký výcvik 2.E

Mokré vysvědčení dostali „vodníci“ z 2. E, kteří absolvovali plavecký výcvik v Písku. I když se ze začátku někteří báli, během výcviku z nich strach opadl. Děti byly šikovné a za deset týdnů dokázaly zdokonalit své plavecké dovednosti. Pod dohledem zdatných instruktorek plavání se učily splývat, potápět, skákat do vody. Uplavat několik metrů se podařilo i těm, kteří ještě na začátku výcviku neuměli vůbec plavat. Poslední lekci plavání si všichni náramně užili. Mohli si donést z domova své oblíbené hračky a při vodních radovánkách zažili spoustu legrace.

Text a foto: Monika Nováková

vyvěšeno od: 25. 1. 2024

Workshop SOU Písek

Obrázek - Workshop SOU Písek     V průběhu ledna proběhl ve spolupráci se SOU Písek, v rámci pracovních činností, workshop pro žáky šestých a sedmých ročníků. Během workshopu se žáci více do hloubky seznámili s problematikou tvorby a čtení technických výkresů, vlastnostmi dřeva a také si vyrobili dřevěný výrobek. (J. Straka)