vyvěšeno od: 30. 12. 2020

Den otevřených dveří 5.1.2021 online

Obrázek - Den otevřených dveří 5.1.2021 online

Jen v naší interaktivní online únikové hře si prohlédnete budovu školy, seznámíte se s projekty gymnázia a vezmeme vás s sebou na některé akce, kterých se pravidelně účastníme.

Podaří se vám posbírat všechny indicie a uniknout z budovy?

Na únikovou hru se můžete těšit 5.1.2021 na stránkách školy www.gymnaziumvodnany.cz

Pozvánka zde.

vyvěšeno od: 30. 12. 2020

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky v roce 2021 ONLINE

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky v roce 2021 ONLINE

Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu leden – březen 2021 přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.

Kurzy proběhnou online vždy v úterý leden – březen 2021 (celkem 8 lekcí), vždy 1 hodina matematiky a 1 hodina českého jazyka a literatury, s 10 minutovou přestávkou (celkem 16 hod.).

Kurzovné činí 700 Kč. Úhrada bude možná na účet Nadačního fondu Gymnázia Vodňany 149302744/0600 nebo v hotovosti v kanceláři gymnázia (Bavorovská 1046, 389 01 Vodňany) před první hodinou kurzu.

Minimální počet účastníků pro otevření kurzu je alespoň 7 zájemců.

Přihlásit se je možno do vyplněním online formuláře.

vyvěšeno od: 4. 5. 2020

Informace pro žáky maturitního ročníku

Obrázek - Informace pro žáky maturitního ročníku

V souladu s usnesením vlády je možné realizovat od 11. května 2020 přípravu žáků na maturitní zkoušky. Vzdělávací aktivity budou zahájeny v úterý 12. 5. 2020 a budou probíhat dle zveřejněného harmonogramu na webových stránkách školy v dopoledních hodinách v úterý a ve čtvrtek. Žáci budou pracovat v určené skupině.

Více informací zde.

vyvěšeno od: 26. 1. 2020

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto

vyvěšeno od: 25. 1. 2020

Gympl roku 2019

Obrázek - Gympl roku 2019

Hlasování Gympl Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo.

Posouzení kvality školy z pohledu studentů a absolventů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti středních škol, nyní studenti základních škol.

Těm chceme projektem pomoci v jejich rozhodování, na jakou školu se přihlásit.
Text: gymplroku.cz

vyvěšeno od: 23. 10. 2019

Ekologický kurz ve Stožci

Obrázek - Ekologický kurz ve Stožci

Ekologický kurz ve Stožci v prostředí šumavské přírody, kterou absolvují vždy žáci tercie, se letos konal 9. – 11. října.

Očekávání krásně zbarveného podzimu na Šumavě nám tentokrát pokazilo deštivé počasí.

vyvěšeno od: 7. 10. 2019

Gymnázium získalo Knihovničku Václava Havla

Obrázek - Gymnázium získalo Knihovničku Václava Havla     Ve středu 25. září proběhlo slavnostní předání Knihovničky Václava Havla Gymnáziu. Tuto knihovnu jsme převzali z rukou vzácného hosta – pana Michaela Žantovského, který k nám zavítal na besedu. Je odměnou za naši práci v projektu Knihovny Václava Havla, jehož cílem je vytvoření celorepublikové sítě základních a středních škol, které aktivně šíří myšlenkový odkaz prvního polistopadového prezidenta mezi své žáky. Nyní se do této sítě zapojila také naše škola. Smyslem knihovniček je vytvořit na školách malé prostory, v nichž shromažďují jak texty Václava Havla, tak texty s ním úzce související. Knihovnička obsahuje celou ediční řadu nakladatelství Knihovny Václava Havla a čítá přes 60 položek. Projekt umožňuje studentům a pedagogům knihy si půjčovat, číst je a pracovat s nimi.

vyvěšeno od: 26. 9. 2019

Adaptační kurz 1.VG

Obrázek - Adaptační kurz 1.VG     Minulý týden si naše třída na pár dní odpočinula od výuky. Od 17. do 18. 9. jsme absolvovali adaptační kurz. Pobývali jsme v krásném a klidném prostředí lomeckého kláštera, kam se někteří naši spolužáci ze vzdálenějších měst a vesniček podívali poprvé. A protože Lomeček je poutní místo, ani my jsme nelenili a vydali se tam pěšky.

vyvěšeno od: 25. 7. 2019

V říši živočichů - sexta a septima na zookurzu

Obrázek - V říši živočichů - sexta a septima na zookurzu    Dne 27. května jsme se my, dvě třídy vodňanského gymnázia, vydaly na zookurz. Naše cesta začala v minibuse, kde jsme si navzájem povídali a předávali si svá očekávaní ohledně kurzu. Po cestě nás sice potkaly menší problémy s koly, ale vše se vyřešilo a jelo se dál. Po příjezdu do Lužnice jsme už netrpělivě vyhlíželi naše čtyřdenní ubytování. Po dlouhé cestě jsme se konečně dočkali a ubytovali se v terénní stanici botanického ústavu. Jedni byli z ubytování velmi překvapeni, ale druzí se zde cítili jako doma.

vyvěšeno od: 8. 7. 2019

S Maďary ve vesmíru i ve skleněné vitríně

Obrázek - S Maďary ve vesmíru i ve skleněné vitríně    Spolupráce s maďarskou školou v Nyíregyháze funguje velmi dobře již několik let. Poté, co jsme strávili minulý rok několik dní v Maďarsku, zavítali maďarští kamarádi k nám. Týden plný zážitků začal 2. června příjezdem jejich autobusu na školní dvůr. Z obou stran byla cítit nervozita, ale zároveň se všichni moc těšili na společné prožitky.