Družina - aktuálně

Maškarní bál

vyvěšeno od: 5. 2. 2019

Konečně napadl sníh!

Obrázek - Konečně napadl sníh!    Už to vypadalo, že se pořádné sněhové nadílky ve Vodňanech snad nedočkáme. Ale nedělní únorové ráno dětem přineslo krásné bílé překvapení.... Toho jsme museli využít hned v pondělí ve školní družině a samozřejmě jak jinak, než stavěním sněhuláků a pořádnou koulovačkou...

vyvěšeno od: 3. 1. 2019

Štědrovečerní večeře s kroužkem vaření

Obrázek - Štědrovečerní večeře s kroužkem vaření

Stejně jako předešlý rok se konalo netradiční vaření v ŠD Bavorovská, a to „Štědrovečerní vaření“. Sešli jsme se ve školní družině, prostřeli jsme stoly, udělali výzdobu a usedli. Na sváteční tabuli nechyběly řízky, bramborový salát a nechyběl dokonce ani přípitek. S přiťuknutím a přáním štěstí v novém roce, jsme mohli usednout a začít „večeřet“. Po večeři nás čekalo ještě zdobení vánočního cukroví, které děti v rámci kroužku napekli. Jsem ráda, že děti vaření baví. Přeji nám hodně dobrých receptů a jídel v novém roce.
Martina Vlková

vyvěšeno od: 19. 12. 2018

Vánoční besídka ŠD

Obrázek - Vánoční besídka ŠD     Na 40 dětí zpívalo ve velké tělocvičně vánoční písně za doprovodu kytary a flétny. Po obrovském potlesku se děti s rodiči přesunuli do třídy, kde společně tvořili vánoční přáníčka všeho druhu.
Přejeme veselé Vánoce.

vyvěšeno od: 13. 11. 2018

Aktivity ŠD za měsíc říjen

Obrázek - Aktivity ŠD za měsíc říjen

Papoušci
Ve velké tělocvičně nás navštívili papoušci různých barev, velikostí a původu. Děti si mohly některé pohladit nebo nakrmit. Jako bonus jsme viděli ochočené opičky.

vyvěšeno od: 19. 10. 2018

Bramborobraní

Obrázek - Bramborobraní     Školní rok už se dávno rozjel na plné obrátky a v říjnu konečně i školní družina, s ní spojené kroužky a různé akce. Takovou první větší akcí, která ve ŠD proběhla, bylo tzv. BRAMBOROBRANÍ.

vyvěšeno od: 10. 10. 2018

Akce ŠD

Obrázek - Akce ŠD    Na první pololetí školního roku si školní družina na Bavorovské připravila pro děti zábavná tématická odpoledne.

vyvěšeno od: 21. 9. 2018

Konec školního roku ve ŠD

Obrázek - Konec školního roku ve ŠD     21. června jsme pro děti ze ŠD v Bavorovské připravili zábavné odpoledne. Tentokrát pod názvem "Vzhůru na palubu". Na školním paloučku si děti vyrobily pirátská trička, čepice a dalekohledy. Takto připraveni „na palubu“ jsme přivítali rodiče, kteří si přišli navečer se svými piráty opékat špekáčky. Večer čekalo děti ještě hledání pokladu a tolik očekávané spaní ve školní tělocvičně.

vyvěšeno od: 19. 6. 2018

Měsíc květen s družinou Alešova

Obrázek - Měsíc květen s družinou Alešova

Měsíc květen bývá pro mnohé z nás tím nejkrásnějším měsícem v roce. Sluníčko svítí, dny se stále prodlužují, všechno kolem kvete a voní. Stejně pestrý byl tento měsíc i na akce naší školní družiny.

vyvěšeno od: 2. 5. 2018

Den Země

Obrázek - Den Země     Den Země každoročně připadá na 22. dubna. Protože však letos toto datum vycházelo na neděli, rozhodly se vychovatelky ve školní družině v budově Alešova a zaměstanci DDM Vodňany, tento den „oslavit“ již v pátek 20. 4. a připravili pro děti zábavný program.