Batikování v 5.A

Obrázek - Batikování v 5.A

Dnes jsme při výtvarné výchově batikovali.

Děkujeme!

Obrázek - Děkujeme!

Do počtu sice malá třída, ale do fanoušků – srdcem – veliká! Netřeba více slov k výkonu našich hokejistů.

Za 0.PT Šmídová Vladimíra

Den šílených účesů

Obrázek - Den šílených účesů

21. května 2024 se i třída 0.PT zúčastnila, v rámci projektu Hrdá škola, akce Den šílených účesů. Každý měl na hlavě opravdu jedinečný skvost. Děkujeme za príma „šílený“ den.

Za 0.PT Šmídová Vladimíra

vyvěšeno od: 24. 5. 2024

Žáci vyrazili objevovat krásy Slovinska, Chorvatska a Itálie

Obrázek - Žáci vyrazili objevovat krásy Slovinska, Chorvatska a Itálie     Jeden týden z května jsme strávili mimo budovu školy na exkurzi ve Slovinsku s výlety do Chorvatska a Itálie. Žáci od čtvrtého až devátého ročníku Základní školy a Gymnázia Vodňany se v neděli brzy ráno rozloučili se svými rodiči a pohodlně se usadili ve zbrusu novém autobuse. Po dopoledním přejezdu jsme dorazili do slovinské Planice a vylezli na jeden z nejvyšších skokanských můstků světa.

vyvěšeno od: 24. 5. 2024

5.B na MEVPISU

Obrázek - 5.B na MEVPISU

Žáci 5. tříd se v pátek 17. května zúčastnili programu na Mevpisu. A jak si dopoledne užili? To si přečtěte v několik jejich příspěvcích.

David

S třídou jsme byli na MEVPISU. Když jsme přišli, měli jsme udělat skupinky. První jsme šli hrát deskové hry, s kamarády jsme hráli Kluster. Pak jsme šli do biologie, tam jsme koukali do mikroskopu, pak třídili odpad, měli jsme hádat ryby a pak je poskládat z písmenek, pak napsat ryby. Další udělat z papíru lodičku a velrybu. Poslední jsme pracovali s roboty. Den se mi líbil a dal bych 10 z 10.

vyvěšeno od: 23. 5. 2024

Školní časopis nejlepší v kraji

Obrázek - Školní časopis nejlepší v kraji

V pátek 17. května 2024 proběhlo v Českých Budějovicích krajské kolo soutěže školních časopisů. Této soutěže se každoročně zúčastňujeme již mnoho let s různými úspěchy, tentokrát jsme do soutěže poslali i naši novinku – časopis jako blog. O této verzi jsme vás již na stránkách školy informovali, můžete si blog prohlédnout na adrese www.skolnicasopis26.cz.

S potěšením bych vás ráda informovala, že v kategorii webových novin a časopisů se BLIK umístil na prvním místě s postupem do celorepublikového kola v Brně.

Děkuji všem, kdo pomáhají časopis tvořit, bez vzájemné spolupráce by nemohla vznikat další čísla. Pro redakci časopisu je to povzbuzení do další práce, která nás v příštích dnech čeká. Mgr. Jana Vršecká

vyvěšeno od: 23. 5. 2024

Sběr papíru

Obrázek - Sběr papíru     Od poloviny dubna do poloviny května tohoto školního roku proběhl na Bavoroské sběr papíru. Během jediného měsíce žáci odevzdali cca 1200 kg starého papíru, který bude dále zpracován při recyklaci. Všem zúčastněným patří velké poděkování. Obdržené finanční prostředky za odevzdaný papír budou použity na věcné odměny pro žáky školy.
J. Straka

vyvěšeno od: 20. 5. 2024

Pohár rozhlasu

Obrázek - Pohár rozhlasu

Ve čtvrtek 9.5. se vybraní žáci Základní školy a Gymnázia zúčastnili okresního kola Poháru rozhlasu atletiky v Blatné. Přes vynikající individuální výkony, kde posbírali hned několik medailí, a také ve štafetě, se v celkovém součtu bodů podařilo chlapcům v této soutěži zvítězit a zajistili si tak postup do krajského finále, které se koná 22.5. v Táboře. Dívky skončily na 4. místě. Všem zúčastněným atletům gratulujeme!

vyvěšeno od: 20. 5. 2024

Návštěva partnerské školy z Deggendorfu

Obrázek - Návštěva partnerské školy z Deggendorfu

Ve čtvrtek 16. 5. navštívili naši školu žáci z partnerské školy z německého Deggendorfu. Byla to jejich první návštěva u nás, a tak jsme byli zvědaví, jak se jim u nás bude líbit.

Připravili jsme si pro ně pestrý program. Dopoledne jsme v areálu na Bavorovské soutěžili ve smíšených česko-německých týmech v netradičních sportovních disciplínách – přetahování na laně, disc golf, ringo, střelba na koš a překážková dráha. Tři nejlepší družstva si ze zápolení odnesla krásné a rovněž netradiční medaile vytištěné na 3D tiskárně. Následně došlo na souboj Česká republika versus Německo ve stejných disciplínách. Odměnou vítězi byl putovní pohár, který tentokrát odcestoval do Německa.

vyvěšeno od: 15. 5. 2024

Časopis jako blog

Obrázek - Časopis jako blog

Školní časopis BLIK jsme v letošním roce začali vydávat kromě tištěné formy i jako blog. Tato forma je mnohem atraktivnější a také rychlejší.

Pokud byste měli články, vlastní básně, povídky, úvahy, reflexe, obrázky nebo další příspěvky, neváhejte a posílejte na moji adresu, moc rádi vaše práce uveřejníme.

Blog si můžete prohlédnout zde:

www.skolnicasopis26.cz

Mgr. Jana Vršecká