vyvěšeno od: 12. 4. 2023

Upcycling day

Obrázek - Upcycling day

V týdnu od 27.3. do 31.3. jsme si v rámci akce „UPCYCLING DAY“ povídali o třídění odpadů. Vytvořili jsme společně nástěnku a dvě plastové koule z PET lahví.

Práce na nástěnce a hlavně na koulích nás bavila.

Žáci 4.A

vyvěšeno od: 2. 4. 2023

1.A a 1.B mají VESELÉ ZOUBKY

Obrázek - 1.A a 1.B mají VESELÉ ZOUBKY

Obě první třídy se společně s Hurvínkem seznámily se správnou péčí o zoubky. Zhlédli jsme pohádku s názvem „Jak se Hurvínkovi dostat na zoubek“ a následně si povídali o zoubkách – jaké a kolik jich máme, jak vzniká kaz a jak o naše zuby správně pečovat. K celému povídání nám pomohl interaktivní program Veselé zoubky.

K ověření našich znalostí jsme využili domino, pracovní sešit a otázky z výukového programu.

Odměnou nám byla dárková taška, ve které každý našel – kartáček, zubní pastu, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru.

Tereza Žežulková, Ingrid Chalupská

vyvěšeno od: 1. 4. 2023

EXKURZE DO PLANETÁRIA A JIHOČESKÉHO DIVADLA 1.A

Obrázek - EXKURZE DO PLANETÁRIA A JIHOČESKÉHO DIVADLA 1.A

28.3. se 1.A společně se 6.B vypravili do Českých Budějovic. Všichni se moc těšili.

Prvňáci se chystali navštívit Planetárium a následně i Jihočeské divadlo. V těchto prostorách ještě nikdy nebyli. Podstatou pořadu v Planetáriu bylo seznámit žáky s objekty denního i nočního nebe (Slunce, Měsíc, planety, hvězdy a nejznámější souhvězdí) a základní orientace na noční obloze. Pohodlně jsme se usadili do měkkých sedadel a na kopuli pozorovali umělou oblohu.

vyvěšeno od: 31. 3. 2023

Vynášení Morany

Obrázek - Vynášení Morany     V ten čas sněhů a ledu, dlouhých soumraků a nocí vládla Mořena, až bůh slunce počal déle, vlídněji a tepleji hleděti na tvář země. I rozbíhala se vodou ledová pouta; veselili se po všech dědinách, po všem plemeni. Za zpěvu brali se k vodám, k volným teď potokům, řekám, házeli do nich obraz zimy a smrti a radostným hlaholem vítali Vesnu, líbeznou bohyni jara.
Alois Jirásek, Staré pověsti české – O Čechovi

vyvěšeno od: 31. 3. 2023

Březen - měsíc knihy – projektový den ve 3.C

Obrázek - Březen - měsíc knihy – projektový den ve 3.C

V pátek 24. 3.  jsme si užili vyučování při projektovém dni Březen - měsíc knihy. Přinesli jsme si oblíbené knížky, o kterých jsme si povídali, prohlíželi si je, a tím hledali možnou inspiraci pro další čtení. Řešili jsme šifrované jarní počítání, vymýšleli příběhy s vyjmenovanými slovy, povídali si o dětských knížkách a jejich autorech, tvořili myšlenkovou mapu na téma „Co nám dává čtení“ a porovnávali pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký v próze a poezii. Tělesnou výchovu jsme strávili běhacím diktátem zaměřeným na dětské knihy.

M. Livečková

vyvěšeno od: 29. 3. 2023

Matematický klokan

Obrázek - Matematický klokan     Jak už jsme vás informovali, proběhl naší školou matematický klokan. Tradiční matematická soutěž, která žáky baví, protože nemusí mít excelentní znalost matematických vzorců a pouček, ale stačí mít dobrou představivost a logické myšlení.
Poměřit se s ostatními vyzkoušelo 357 žáků naší školy. Níže najdete nejlepší žáky jednotlivých kategorií.

vyvěšeno od: 29. 3. 2023

SLADOVNA - MRAVENIŠTĚ 3.A a 3.B

Obrázek - SLADOVNA - MRAVENIŠTĚ 3.A a 3.B

V pátek 24.3.2023 se žáci ze 3.A a 3.B vydali na exkurzi do Sladovny do Písku. Čekalo je tam setkání s mravenci na oblíbené interaktivní výstavě zvané Mraveniště. Děti se seznámily s životem mravenců pod zemí i nad zemí a vydováděly se v obřím mraveništi, kde měly za úkol sbírat vajíčka. Hodina a půl utekla jako voda a žáci se jen neradi loučili se zajímavým a zábavným programem.

A.Pišanová, J.Kašová, J.Pribolová

vyvěšeno od: 27. 3. 2023

Učitel/ka předmětu Španělský jazyk na střední škole

Popis pracovní pozice

Výuka předmětu španělský jazyk. Hlavní předpoklad je vysokoškolské vzdělání magisterského studijního programu (vhodné i pro studenta VŠ v posledním ročníku magisterského studia).

Požadujeme:
- VŠ vzdělání
- praxe na dané pozici výhodou
- organizační schopnosti a ochota učit se
- důslednost, samostatnost, spolehlivost

Nabízíme:
- práci na hlavní pracovní poměr
- úvazek dle dohody a aprobace (při kratším úvazku možná dohoda pracovat jen v některých dnech v týdnu)
- zaměstnanecké benefity (příspěvek na stravování, příspěvek na dovolenou…)
- školení a další vzdělávání
- ohodnocení odpovídající kvalifikaci a délce praxe (při 100 % úvazku bez praxe základní hrubá mzda 32 500,- Kč)
- zvláštní odměny
- nástup možný k 24. 8. 2023, případně dle dohody.

vyvěšeno od: 25. 3. 2023

Pleteme pomlázky pro Žlutý Petrklíč

Obrázek - Pleteme pomlázky pro Žlutý Petrklíč     Domov Žlutý Petrklíč poskytuje sociální služby pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Na začátku dubna proběhne před MěKS Vodňany velikonoční jarmark, na kterém bude možné zakoupit pomlázky, které upletli žáci 6.D při pracovních činnostech. Výtěžek z prodeje pomlázek bude použit ve prospěch Žlutého Petrklíče.
J. Straka

vyvěšeno od: 23. 3. 2023

Exkurze Temelín

Obrázek - Exkurze Temelín

Ve čtvrtek 16.3. navštívili žáci 9.C a 9.D Jadernou elektrárnu Temelín. Byli jsme přivítáni paní průvodkyní, která nám představila fungování JE, bezpečnostní opatření i nároky na práci v kontrolovaném pásmu. Díky virtuální realitě se pak žáci mohli podívat i do jinak nepřístupných prostor elektrárny, podívali se přímo k reaktoru, řídícího centra i do útrob chladící věže.

Následně si žáci prošli interaktivní expozici, kde mohli například přetížit reaktor nebo si vyzkoušet řadu vědomostních kvízů.

Za deváté třídy mockrát děkujeme.

Filip Zhorný